Budúcnosť popradského hokeja je vo hviezdach

Kosice poprad
Kapitán domácich Arne Kroták v zápase 50. kola hokejovej Tipsport extraligy medzi HK AutoFinance Poprad a HC Košice. Poprad, 21. február 2012. Foto: SITA/Gabriel Lipták

POPRAD 27. júna (WEBNOVINY) – Na stredajšie stretnutie predstaviteľov mesta Poprad a hokejového klubu Poprad s podnikateľmi prišlo z niekoľkých stoviek pozvaných len približne 30 podnikateľov.

Pri vstupe do miestnosti, keď som videl, koľko je prítomných a kto medzi nimi sedí, bolo mi jasné, že chlapče môj zlatý, asi budeš na to sám a rozhodni sa rýchlo, čo chceš urobiť,“ zhodnotil stretnutie na Mestskom úrade v Poprade výkonný riaditeľ HK Poprad Tibor Turan.

Väčšina podnikateľov, ktorí prišli, už podporuje hokej. Bolo medzi nimi len niekoľko nových tvárí. Chýbali zástupcovia veľkých firiem z mesta Poprad i okolia. „Takú situáciu, aká je tu, sám človek nezvládne,“ uviedol T. Turan. Nízka účasť podnikateľov podľa neho svedčí predovšetkým o nezáujme Popradčanov o najpopulárnejší šport nielen v meste Poprad, ale i na Slovensku.

Celé stredajšie stretnutie sa skončilo hneď po úvodných slovách primátora Popradu Antona Danka a riaditeľa popradského hokejového klubu Tibora Turana. Podľa primátora nemalo význam naťahovať čas, keďže väčšina tých, ktorí prišli, už aj tak hokej podporujú. Budúcnosť seniorského hokeja v Poprade je tak aj po stredajšom dni nejasná.

Turan je rozhodnutý urobiť posledné kroky

Najskôr sa z toho musím vyspať, lebo sklamanie je obrovské a tá nádej, ktorá vznikla po rokovaní mestského zastupiteľstva, dnes spadla na samé dno. Naozaj neviem povedať, čo bude ďalej,“ uviedol riaditeľ HK Poprad a pokračoval: „Poviem to tak. Mám to v rukách, keď zajtra vyhlásim konkurz hokejového klubu. Môžem to urobiť. Ja si však nikdy nezoberiem na svoje tričko, že popradský hokej zanikol. Nemohol by som pokojne spávať do konca života.“

Tibor Turan je aj po stredajšom stretnutí rozhodnutý urobiť ešte posledné kroky a hovorí: „Keď zhasne to posledné svetlo v poslednej miestnosti, ja zavriem dvere a pôjdem preč.“

Hoci je Poprad prihlásený do nastávajúceho ročníka extraligy 2012/2013, doteraz nemá hráčov ani trénerov. „Ja nebudem zavádzať hráčov ani verejnosť a potom v decembri mám byť za nezodpovedného človeka, ktorý otvoril sezónu a nevie ju dokončiť,“ skonštatoval ďalej T. Turan. Aj financie, ktoré má klub momentálne zabezpečené aspoň na časť sezóny, sú podľa neho od sponzorov mimo mesta Poprad.

Mládežnícke kategórie fungujú

Primátor Anton Danko je ešte pripravený osloviť najväčšie firmy v meste a stretnúť sa s ich predstaviteľmi. Bude to asi posledný pokus zo strany mesta. Hokej v Poprade podľa primátora nemôže zaniknúť. Budúcnosť mládežníckych kategórií, od juniorov až po žiakov, je momentálne zabezpečená. „Mládežnícke kategórie zatiaľ fungujú, tam nie je problém,“ uviedol Tibor Turan.

Podporu mládežníckemu hokeju zo strany mesta potvrdil v stredu aj primátor Anton Danko. Všetky mládežníckej kategórie v týchto dňoch končia s letnou prípravou. Ľad v Poprade by sa mal „robiť“ približne 10. júla a je už záležitosťou mládežníckych trénerov, kedy vykorčuľujú ich zverenci na hraciu plochu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anton DankoTibor Turan
Firmy a inštitúcie HK Poprad