Bystrica rozstrieľala na domácom ľade Trenčín

Bez názvu
Zľava: Obranca Banskej Bystrice Marek Kolba sa tlačí pred bránu Dukly Trenčín počas prvej tretiny zápasu 23. kola slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy medzi HC'05 Banská Bystrica a HK Dukla Trenčín Foto: SITA/Dušan Hein

BANSKÁ BYSTRICA 8. novembra (WEBNOVINY) – Hokej – Slovnaft extraliga 2010/2011 – dohrávka 23. kola základnej časti:

HC’05 Banská Bystrica – Dukla Trenčín 6:3 (2:1, 2:0, 2:2)

Góly: 4. M. Hudec (Tománek), 13. Paľov (Hvila, Kolba), 24. Cebák (Cunik, Tománek), 35. Tománek (Hvila, M. Hudec), 50. Cebák (Tománek, M. Hudec), 55. Vartovník (Heizer, Vantroba) – 18. Naurov (Koložváry, E. Bednár), 47. R. Tvrdoň (Tybor, Bolf), 60. Tybor (T. Melichárek, Ölvecký)

Vylúčení: 8:9 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý – Bundil, Jankovič, 1800 divákov

Banská Bystrica: Šimonovič – Cebák, Cunik, Kolba, Bambúch, Kubka, Biro, Vizváry, Vantroba – Tománek, M. Hudec, Hvila – Paľov, Hlinka, Kútny – Lisoň, Šechný, Macejka – A. Bezák, Heizer, Vartovník

Trenčín: V. Kováč (od 35. Hiadlovský) – Sekeráš, E. Bednár, M. Hruška, Martin Chovan, Bolf, Turoň – Pardavý, Ölvecký, T. Melichárek – Tybor, Jánoš, R. Tvrdoň – Naurov, O. Ďuriš, Koložváry – Gašparovič, P. Kopecký, M. Filo

Pod Urpínom jasne dominovali od začiatku domáci hokejisti. V prvej tretine prestrieľali Trenčín 15:2, no vyhrali ju iba o jeden gól. Už v 30. sekunde bol vo veľkej príležitosti Tománek, zblízka sa nepresadil, no všetko si vynahradil v druhom striedaní a pobyte na ľade, keď ideálne našiel pred bránkou Hudeca a „barani“ išli v 4. minúte do vedenia. Hostia sa iba bránili, brankár Kováč odolával strelám Tománeka, Hudeca či Macejku. V 13. minúte však inkasoval, keď Banská Bystrica hrala presilovku o dvoch hráčov a Paľov z uhla poslal puk pred bránku, ktorý si Kováč nešťastne zrazil za svoj chrbát – 2:0. Trenčania však v závere tretiny dosiahli kontaktný gól, keď vychladnutého Šimonoviča prekvapil slabý puk od ľavého mantinelu v podaní Naurova.

V druhej tretine sa hostia viac tlačili do útoku, ale góly strieľali iba domáci hokejisti. V 24. minúte prvá bystrická formácia vyšachovala Trenčanov a peknou strelou sa presadil voľný Cebák z pravého kruhu – 3:1. Na opačnej strane po prieniku Gašparoviča zvonila v polovici zápasu žŕdka a o pár sekúnd sa nepresadil pred odkrytou bránkou Tvrdoň. Domáci mohli ísť do vedenia po akcii Matejku s Lisoňom, ktorý neprekonal Kováča zblízka. Podarilo sa to až v 35. minúte Tománkovi, ktorý ukázal, prečo je v reprezentačnej nominácii na Nemecký pohár. Zbavil sa obrancov súpera, spoza bránky sa natlačil pred gólmana a rutinérsky poslal puk pomedzi jeho betóny – 4:1. Kováča vzápätí nahradil Hiadlovský.

Ani on si však neudržal čisté konto. Hoci úvod III. tretiny patril hosťom, ktorí využili presilovku. Po strele Tybora v 47. min tečoval puk za Šimonoviča Tvrdoň. Potom úradoval na rade banskobystrický Tománek. Najprv v početnej výhode neposlal puk do odkrytej trenčianskej bránky, ale vynahradil si to o pár sekúnd. Jeho strelu od modrej čiary Hiadlovský len vyrazil, ale Cebák chladnokrvne z dorážky poslal puk pod hornú žŕdku. V 55. min slávila úspech rýchla domáca akcia štvrtého útoku. Heizer potiahol puk na ľavej strane, prihral vpravo Vartovníkovi a ten bez prípravy zakončil – 6:2. Trenčín však bojoval až do konca a 31 sekúnd pred klaksónom sa zblízka presadil aktívny Tybor.

Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): „Hneď od začiatku sme udali tón zápasu, vytvárali sme si šance a dokázali sme ich aj premieňať. Trochu nás pribrzdil lacný gól na 2:1, ale v II. tretine sme sa strelecky presadili. Za stavu 4:1 sme mali toto stretnutie už len dohrávať. Trenčín však bol húževnatý a my sme sa znížili k faulom. Preto nás Dukla zatlačila. Náskok sme však udržali, hoci súper bojoval až do konca.“

Juraj Jakubík (asistent trénera Trenčína): „V úvode sme urobili veľa individuálnych chýb, čo bolo trestuhodné a dobre hrajúci domáci to využili na strelenie dvoch gólov. Za tohto stavu sme získali jasnú predstavu o tom, kto dnes asi vyhrá. Súper podal vynikajúci výkon a zaslúžene získal tri body.“

Tabuľka slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy 2010/2011 po pondelkovej dohrávke 23. kola:

Poradie  Mužstvo  Zápasy Výhry Výhry po predĺžení Prehry po predĺžení Prehry Skóre Body
1. HC Košice 26 18 3 2 3 92:39 62
2. HC 05 Banská Bystrica 25 16 3 2 4 89:53 56
3. HK Poprad 25 13 2 2 8 76:48 45
4. HK mesta Zvolen 25 11 2 5 7 77:59 42
5. Dukla Trenčín 26 11 2 2 11 64:80 39
6. HC Slovan Bratislava 25 10 2 2 11 66:60 36
7. MHC Mountfield Martin 26 10 1 4 11 70:87 36
8. MsHK DOXXbet Žilina 26 10 2 0 14 68:80 34