HC Košice zdolali HKm Zvolen až po nájazdoch

Bez názvu
Sprava: Ján Brejčák a Marcel Melicherčík obaja z HK Poprad sa snažia zabrániť strele Rastislava Konečného z HK 36 Skalica v zápase 23. kola hokejovej Slovnaft extraligy medzi HK 36 Skalica a HK Poprad Foto: SITA/Martin Medňanský

BRATISLAVA 5. novembra (WEBNOVINY) – Hokej – Slovnaft extraliga 2010/2011 – 23. kolo základnej časti:

HK 36 Skalica – HK Poprad 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Góly: 20. R. Školiak (Gründling, M. Školiak), 27. Lušňák (J. Prokop), 56. R. Školiak (Zálešák), 60. T. Višňovský

(Gründling) – 9. Kmiť (A. Kroták, Jasečko), 35. Kmiť (Nagy, J. Kopecký)

Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: J. Konc – Štefik, Brath, 1595 divákov

Skalica: Lakosil – M. Školiak, Gründling, I. Jankovič, Kloz, Kumstát, Jass, Magušin, Gula – Zálešák, R. Školiak, T. Višňovský – Kutálek, R. Jarolín, Šátek – Lušňák, Mikušovič, J. Prokop – J. Jurík, F. Novák, Konečný

Poprad: Melicherčík – J. Kasík, R. Suchý, Jasečko, D. Brejčák, J. Brejčák, Nádašdi, Kramár, Rapáč – Škovira, Lundberg, P. Svitana – Nagy, Kmiť, A. Kroták – J. Kopecký, Klouda, Lapšanský – Paločko, Troliga, Mlynarovič

Otvoriť skóre mohli domáci, ale Melicherčík skvelým zákrokom pokazil gólovú radosť Konečnému v situácii dvoch na jedného. Úspešná nebola následne ani pohotový pokus Nagya, ktorý trafil Lakosila priamo do masky. V 9. min hostia viedli, keď Krotákovu strelu brankár domácich vyrazil pred seba a Klozom nepokrytý Kmiť pohodlne nasmeroval puk do bránky – 0:1. Skaličania vyrovnali sedemnásť sekúnd pred koncom prvej tretiny v presilovej hre. Od modrej čiary vystrelil Gründling a jeho strelu tečoval R. Školiak za Melicherčíkov chrbát – 1:1.

V 27. min sa domáci ujali vedenia, keď po rýchlej akcii Prokopa a Lušňáka druhý menovaný strelil druhý gól domácich. Tento gól musel potvrdiť ešte videorozhodca. Poprad mohol vyrovnať ešte počas presilovej hry, ale Kroták mieril vedľa bránky. Z následného protiútoku hneď po vyhranom buly išiel T. Višňovský sám na brankára Melicherčíka, ktorého však neprekonal strelou pomedzi betóny. Vyrovnať sa podarilo hosťom v presilovej hre, keď nikým nekrytý Kmiť zostal sám pred domácim brankárom a jeho druhý pokus si našiel cestu za chrbát ležiaceho Lakosila – 2:2. Skaličania mali v závere tretiny ešte dve šance, no R. Školiak ani Zálešák neboli úspešní.

V tretej tretine obe mužstvá pozorne bránili, a tak bolo šancí pomenej. Jednu z nich mala Skalica v presilovej hre, ale osamotený Šátek nedokázal prehodiť ležiaceho brankára hostí. Domácim sa napokon podarilo dať tretí gól, keď R. Školiak strelou spomedzi kruhov presne trafil nekryté miesto Melicherčíkovej bránky. Hostia sa pokúšali vyrovnať a v závere stretnutia odvolali aj brankára. Ich výhodu znásobila ešte presilová hra, ale v hre šiestich proti štyrom strelili gól oslabení domáci, keď T. Višňovský cez celú hraciu plochu spečatil víťazstvo Skalice gólom do prázdnej bránky.

Peter Oremus (tréner Skalice): „Z našej strany to bol agresívny a korčuliarsky veľmi dobrý výkon s častou streľbou na súperovu bránku. Všetci hráči, od brankára až po útočníkov, podali veľmi dobrý výkon. Vyhrali sme so silným súperom a body majú pre nás cenu zlata.“

Ján Jaško (tréner Popradu): „Z nášho pohľadu to bolo nevydarené stretnutie. Osobná a taktická disciplína chýbala, nebol to náš štandardný výkon. Boli sme málo agresívni pred bránkou súpera, ktorý nás často prečísloval. Napokon nás hrubá individuálna chyba nášho obrancu stála lepší výsledok. Stretnutie nám nevyšlo.“

MsHK DOXXbet Žilina – HK Nitra 5:2 (4:1, 0:1, 1:0)

Góly: 1. M. Kokavec (Kolarz), 15. Milovanovič (Palovčík, D. Devečka), 16. V. Nemec (Dlouhý, Hreus), 18. Stupka (V. Nemec, Dlouhý), 42. Dlouhý (Stupka, V. Nemec) – 20. M. Kováčik (Spilar, A. Kollár), 32. M. Štefanka (M. Slovák)

Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: J. Polák (Nitra) na 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország – Rovenský, Korba, 1211 divákov

Žilina: M. Laco – Kolarz, Milovanovič, D. Devečka, Ďurkech, Krčula, Dlouhý, Pozník – T. Petruška, Palovčík, M. Kokavec – Drevenák, Horský, Smotrila – V. Nemec, Hreus, Stupka – Drevenák, Ftorek, T. Oravec

Nitra: J. Laco (16. Račko) – König, Joanidis, Rais, Gabriš, J. Polák, Michal Novák, O. Štefanka, Ďurák – S. Saliji, T. Chrenko, H. Ručkay – M. Kováčik, A. Kollár, Čaládi – Spilar, M. Štefanka, G. Saliji – Štumpf, M. Slovák, Uhnák

Žiline vyšiel úvod stretnutia, hneď pri prvom striedaní v 18. sekunde otvoril skóre Kokavec, ktorý dostal prihrávku do jazdy od Kolarza. Nitrania hrali nevýrazne a domáci trestali každé ich zaváhanie. V 15. min sa pri presilovke presadil Milovanovič a o 91 sekúnd bol úspešný aj Nemec, ktorý zvyšoval už na 3:0 a vyhnal z bránky Laca. Žilinčania boli aktívni, nútili súperov k faulom a mali viac z hry. Keď na hrozivých 4:0 zvýšil po úniku Stupka, zdalo sa byť o výsledku rozhodnuté. Nitrania však ešte do prvej prestávky v presilovke znížili Kováčikom a vykresali nádej, že v druhej tretine môžu ešte niečo so zápasom spraviť. Tempo hry v druhej dvadsaťminútovke trochu opadlo, puk bol aj naďalej častejšie na žilinských hokejkách. V 32. min dokázali hostia Štefankom znížiť, Žilinčania však stále tlačili súpera pred jeho bránku. V 37. min sa radovali, ale gól rozhodcovia po porade neuznali. Domáci sa uť regulárneho gólu dočkali až v 42. min, keď sa úspešne skončil Dlouhého pokus – 5:2. Tímy po góle dlho nedokázali nič vymyslieť, v ich hre bolo veľa nepresností. V čase 55:01 min sa hosťujúci tréneri odhodlali k nečakanému ťahu a odvolali brankára. Gól však už neprišiel ani na jednej strane a všetky body zostali v Žiline.

Anton Tomko (tréner Žiliny): „My sme mali dobrý vstup do stretnutia. Strelili sme štyri pekné góly. Samozrejme, že za stavu 4:0 začalo v našich hráčoch pôsobiť podvedomie, ktoré im hovorilo, že so zápasom sa nemôže už nič stať. Výsledkom toho boli dva inkasované góly. My sme museli hráčom tak isto vysvetliť, že duel sa hrá na 60 minút. Zažili sme to v Trenčíne, kde súper otočil výsledok. Súrne sme potrebovali streliť piaty gól. Keď sme ho dali, bola bohužiaľ posunutá bránka. Na konci sme predsa len dali piaty gól, ktorý nám dosť pomohol. Súper hral v záverečných minútach power-play. Túto situáciu sme nezvládli, naši hráči nedokázali pridať ešte jeden úspešný zásah. S výkonom chlapcov som spokojný a myslím si, že podali dobrý výkon.“

Branislav Okuliar (tréner Nitry): „Prehrávali sme po prvej tretine 1:4 a zápas sa pre nás nevyvíjal dobre. Chalani potom zabrali dve tretiny, ale hokej sa hrá stále na 60 minút. Hráči musia hrať od začiatku a nemôžu robiť individuálne chyby. Slabšie úvody v dueloch sa s nami ťahajú už tretí-štvrtý zápas. Naši súperi sú tak zdatní, že tie stretnutia dokážu v pohode dohrať, keď vedú o dva-tri góly. Súperovi zo Žiliny môžem dnes iba pogratulovať k

víťazstvu.“

HC Slovan Bratislava – MHC Mountfield 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Góly: 12. J. Cíger (M. Bakoš, Schnabel) – 23. Uram (Jabrocký), 36. Jabrocký (Uram), 57. Uram, 60. Ďatelinka (Markovič)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc – Stano, Šefčík, 2457 divákov

Slovan: Konrád – J. Kováčik, Bohunický, Cartelli, Jendek, P. Frühauf, Schnabel – D. Skokan, Kapuš, Buc – Richard Huna, Lipiansky, Vaic – Róbert Huna, L. Hudáček, Demel – M. Bakoš, J. Cíger, M. Sloboda

MHC Mountfield: Križan – A. Novotný, L. Matejka, Velebný, P. Klepáč, Perniš, I. Ďatelinka, Obuch – Uram, M. Beran, Jabrocký – Appel, I. Rataj, Juraj Faith – Themár, Markovič, Galamboš – O. Mikula, M. Gálik, Važan

Piatkový televízny duel priniesol od úvodu množstvo pekných akcií aj šancí na gól. Brankári Križan a Konrád však na začiatku zápasu všetky situácie vyriešili. V 8. min mal obrovskú šancu otvoriť skóre duelu L. Hudáček, ale ľavý betón skúseného Križana bol proti. Na druhej strane vzápätí pálil Galamboš, no jeho tvrdá strela minula cieľ. Skóre napokon otvoril v 12. min Jakub Cíger, ktorý poslal prihrávku M. Bakoša z prvej za chrbát martinského brankára. Devätnásťročný odchovanec martinského hokeja J. Cíger si pripísal svoj tretí extraligový gól v tejto sezóne, premiérový v prvom tíme Slovana.

Martinčanom sa podarilo vyrovnať hneď na začiatku druhého dejstva, keď pri signalizovanom treste pre hráča Slovana sólo od vlastnej modrej čiary zakončil gólom Uram – 1:1. V 26. min sa mohol Martin dostať do vedenia, hráči MHC Mountfield však nevyužili presilovku o dvoch korčuliarov v trvaní 82 sekúnd. Hostia však napokon dosiahli vedúci gól, keď v 36. min si Jabrocký narazil puk s Uramom a spätnú prihrávku usmernil za chrbát bezmocného Konráda. Dva presné zásahy hostí boli logickým vyústením streleckej prevahy v II. tretine.

Tretiu časť začal aktívnejšie Slovan so snahou vyrovnať, proti bol však brankár Križan, ktorý zneškodnil viacero pokusov domáceho kolektívu. V 54. min sa až pred Konráda pretlačil Themár, brankár Slovana vypichol súperovmu útočníkovi puk. Keď už domáci tréner Pavel Hynek pomýšľal na hru bez brankára a prípadné vyrovnanie, Uram vystihol prihrávku Schnabela. Jeho prvý pokus sa gólom neskončil, ale bývalý hráč Slovana následne dostal puk do siete spoza bránkovej čiary lišiackym odrazom od Konráda. Na konečných 1:4 upravil v 60. min pri power-play belasých Ďatelinka.

Pavel Hynek (tréner Slovana): „Ťažko sa mi hľadajú slová. Tvrdšie kritéria by zniesol náš herný prejav iba v prvom dejstve. Stále sa to opakuje, na gól sa veľmi veľa nadrieme, aj dnes sme dali prvý gól až zo štvrtej šance. Súper dokázal otočiť po našich chybách, nemôžeme nechať voľného Urama. Ten vie, čo s pukom.“

Jaroslav Husár (tréner MHC Mountfield): „Pre nás to bol veľmi ťažký zápas. Úvodná tretina bola z našej strany zlá, po hrubej chybe sme dostali gól. Od druhej časti to už bolo lepšie, skvalitnili sme pohyb. Dali sme góly, ktoré sa nerodili ľahko. Sme spokojní s bodmi, ale stále máme na čom pracovať, stále je v našej hre príliš veľa chýb.“

HC Košice – HKm Zvolen 4:3 po sam. nájazdoch (1:2, 2:0, 0:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 6. P. Bartoš, 33. Vorel (Michel Miklík, S. Gron), 34. Marcel Haščák (Kristek), rozhod. sam. nájazd P. Bartoš – 4. V. Baláž (P. Barinka, P. Pucher), 7. P. Pucher (P. Barinka, V. Baláž), 58. L. Čierny (Juraško, Kovář)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: J. Tabaček (Košice) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš – T. Orolin, Smrek, 5491 divákov

Košice: J. Hudáček – J. Tabaček, Homer, M. Šterbák, M. Grman, Deyl, Šeda – Michel Miklík, S. Gron, Vorel – Tomík, Jenčík, P. Bartoš – Marcel Haščák, Kristek, Andrašovský – Gmitter, Martin Frolík, D. Pašek

Zvolen: Škrečko (od 34. min Kristín) – L. Čierny, Juraško, T. Bokroš, Ďaloga, J. Valach, Kučný, Vosátko, Hraško – Kovář, Marek Haščák, Michal Chovan – P. Barinka, P. Pucher, V. Baláž – Leskovjanský, L. Jurík, Škoda – Marcinek, Otčenáš, Šimurda

Zvolen sa dostal do vedenia v Košiciach v 4. min, keď po Barinkovej prihrávke zakončoval V. Baláž – 0:1. Po necelých dvoch minútach bolo vyrovnané. P. Bartoš zachytil rozohrávku súpera vo vlastnom pásme a pri prečíslení nešpekuloval, vystrelil a Škrečko nestihol zareagovať – 1:1. Druhýkrát v stretnutí išli hostia do vedenia na začiatku 7. min, po tom ako zachytili Hudáčkovu rozohrávku. Barinka naservíroval Pucherovi a ten poľahky ponad ležiaceho brankára Košíc skóroval – 1:2. V 14. min si J. Tabaček nakorčuľoval medzi kruhy, ale mieril vedľa bránky. Šedov pokus od modrej čiary Škrečko betónom vyrazil.

V 24. min pri presilovke Zvolena mal plné ruky práce J. Hudáček. Najskôr zlikvidoval pokus Kovářa a vzápätí aj Michala Chovana. Krátko na to sa pred ním Kovář ocitol osamotený, ale stroskotal na Hudáčkovi. Pokus Marcela Haščáka Škrečka neprekvapil. V 29. min skončila Homerova delovka vedľa bránky. Košičania sa predsa len dočkali vyrovnania v 33. min po pohľadnej akcii prvého útoku. Michel Miklík našiel Vorela a ten nedal Škrečkovi šancu – 2:2. Hneď na to mohol dostať svoj tím do vedenia Andrašovský, ešte nepochodil, ale v 34. min trafil Marcel Haščák parádne a Škrečka striedal v bránke Kristín. Balážov nepríjemný pokus v 36. min vyrazil Hudáček lapačkou. Kristín mal prvý úspešný zákrok, keď zlikvidoval strelu Tomíka.

Sľubnú príležitosť nevyužil v 42. min hosťujúci P. Barinka, ale pri svojom nájazde z uhla minul košickú bránku. Tomík sa v 46. min ocitol pred Kristínom sám, ale trafil len dobre postaveného brankára Zvolena, ktorý si potom poradil aj so strelou Kristeka a vyrazil aj tvrdú ranu S. Grona. Zvolen vyrovnal na 3:3 v 58. min v presilovke, keď od modrej čiary Hudáčka prestrelil skúsený L. Čierny.

Reflexívny zákrok Hudáčka po strele Mareka Haščáka v predĺžení vystriedala na opačnej strane obrovská príležitosť Jenčíka a gólom sa neskončila ani možnosť P. Bartoša v presilovke v 63. min. O dvojbodovom víťazstve Košíc rozhodol gólom v samostatnom nájazde P. Bartoš.

Rostislav Čada (tréner Košíc): „V prvej tretine sme dostali dva lacné góly po obrovských individuálnych chybách. Potom sme sa zvýšeným úsilím dostali do väčšieho tlaku a vypracovali si obrovské množstvo šancí. Zápas sme otočili, ale z tých možností sme nedali štvrtý gól, ktorý by nás upokojil. Po jedinej vážnejšej chybe v závere sme inkasovali. Presilovku štyroch proti trom v predĺžení sme nevyužili, a tak sme vyhrali až po samostatných nájazdoch.“

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): „S bodom sme spokojní. Podarilo sa nám dostať sa do vedenia 2:1. Ak by sme v závere viedli my, tak spokojní nie sme. My sme však prehrávali 2:3, ale podarilo sa nám v presilovke streliť tretí gól. Košice nás jednoznačne prevýšili streleckou produktivitoui. Nám sa podarilo ubrániť sa v predĺžení v oslabení o jedného hráča, ale trestné strieľania nám nevychádzajú.“

Tabuľka slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy 2010/2011 po piatkových zápasoch 23. kola:

Poradie  Mužstvo  Zápasy Výhry Výhry po predĺžení Prehry po predĺžení Prehry Skóre Body
11. HK Orange 20 15 0 0 0 15 20:72 0

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 20. kola druhej najvyššej slovenskej hokejovej súťaže I. ligy 2010/2011:

HK Spišská Nová Ves – HK Trebišov 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Góly: 16. Gurčík, 53. J. Čierny, 57. Holečko – 39. J. Pavličko, 554 divákov

HK Trnava – ŠHK 37 Piešťany 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)

Góly: 31. Hlavna – 18. Martin Baran, 19. Románek, 58. Holovič, 60. M. Mihálik, 330 divákov

HK Dukla Michalovce – Bemaco HC-46 Bardejov 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)

Góly: 57. a 60. Minčák, 44. M. Mach – 24. Pavlovský, 60. M. Gajdoš, 1780 divákov

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK 95 Považská Bystrica 3:2 po predĺžení (1:1, 1:0, 0:1 – 1:0)

Góly: 25. a 62. B. Pohanka, 5. T. Devečka – 10. Zlocha, 49. Kubiš, 530 divákov

HC Topoľčany – MHK Dolný Kubín 4:3 (0:2, 2:0, 2:1)

Góly: 24. Varga, 33. Martin Mihalik, 58. Káčer, 59. Havlíček – 5. R. Budaj, 6. Zeliska, 47. Rosenberg, 652 divákov

HK Brezno – HC Dukla Senica 1:4 (1:1, 0:3, 0:0)

Góly: 5. A. Tonkovič – 26. a 29. Sojčík, 5. Šedivý, 38. M. Hanták, 648 divákov

HC 07 Detva – HC Prešov 07 6:5 po predĺžení (0:2, 2:2, 3:1 – 1:0)

Góly: 33. Špila, 35. Čanky, 45. Pohorelec, 47. Igor Majeský, 57. Ťavoda, 63. J. Kóňa – 2. a 56. M. Haas, 2. Náhlik, 24. Cmorej, 34. Kivader, 352 divákov

Viac k osobe Juraj FaithMarcel HaščákMichal ChovanMichel MiklíkRichard HunaRóbert Huna