HK Orange 20 si pripisali aj 15 prehru v rade

Bez názvu
Brankár Peter Púš z HK Nitra Foto: SITA/Martin Havran

Hokej – Slovnaft extraliga 2010/2011 – vložený zápas 22. kola základnej časti:

HK Orange 20 – HK Nitra 3:5 (1:1, 2:3, 0:1)

Góly: 15. T. Hrnka (Krška, Staňo), 27. Vandas (Andrej Šťastný, Staňo), 37. Vandas (Murček, Andrej Šťastný) – 20. Spilar (M. Štefanka, Rais), 24. König (A. Kollár), 28. J. Polák (Čaládi, M. Štefanka), 35. G. Saliji (M. Štefanka), 60. T. Chrenko.

Vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše: Spilar, T. Chrenko (obaja Nitra) obaja 10 min za nešport. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff – Bednár, Snášel, 256 divákov

HK Orange 20: T. Pék – L. Kozák, Čerešňák, Imrich, Staňo, Trška, Obuch – Sobota, Preisinger, Šišovský – Andrej Šťastný, Vandas, Murček – T. Hrnka, Petro, Takáč – Matoušek, Šimčák, Kalináč

Nitra: Račko – Joanidis, König, Rais, Gabriš, J. Polák, Michal Novák, O. Štefanka – S. Saliji, T. Chrenko, H. Ručkay – M. Kováčik, A. Kollár, Čaládi – Spilar, M. Štefanka, G. Saliji – Štumpf, M. Slovák, Uhnák

Skóre štvrtkového duelu otvorili domáci mladíci, keď v 15. min T. Hrnka úspešne zakončil pri dvojnásobnej presilovke. Ešte pred prvou sirénou Nitra odpovedala vyrovnávajúcim gólom, Spilar poslal puk pomedzi Pékove betóny – 1:1. V 24. min v presilovke poslal Nitru do vedenia König, no Vandas o tri minúty neskôr na dvakrát prekonal Račka a vyrovnal na 2:2. O ďalších 45 sekúnd neskôr už hostia spod Zobora opäť viedli najtesnejším rozdielom presným zásahom obrancu J. Poláka a gólovú poistku pridal v 35. min G. Saliji. Ešte v druhom dejstve však „dvadsiatka“ skorigovala na 3:4, do streleckej listiny sa druhýkrát v zápase zapísal Vandas. V treťom dejstve sa mladí nádejní reprezentanti snažili o vyrovnanie, ale gól sa im už streliť nepodarilo. Naopak Nitrania v poslednej minúte gólom do prázdnej bránky potvrdili triumf na púchovskom ľade, na ktorý sa však až príliš nadreli. HK Orange 20 si do extraligovej tabuľky pripísal ďalšiu prehru a zatiaľ nezískal ani bod.

Miroslav Marcinko (asistent tréner HK Orange 20): „Dnes sme chceli pretrhnúť smolu, konečne doma uspieť, no nepodarilo sa nám zdolať Nitru. Prvé dve tretiny sme nepodali výkon, aký sme predvádzali včera Trenčíne, hlavne od druhej polovičky, kde sme hrali naozaj dobre. Dnes sme si predstavovali taký istý vstup do zápasu. Až posledná tretina spĺňala kritéria, tam sme hrali dobre. Zápas sa hrá 60 minút, treba ho hrať celý zodpovedne. Škoda, lebo súper bol dnes zdolateľný.“

Branislav Okuliar (tréner Nitry): „Pre nás veľmi dôležité víťazstvo. Po troch prehrách to chlapci veľmi dobre zvládli, aj sme prehrávali a nepoložili sa. V prvej tretine sme hrali veľa oslabení, stálo nás to veľa síl, ale chalani odolali. Druhú a tretiu tretinu sme zvládli, bolo to aj psychicky veľmi ťažké. Tieto povinné tri body sme získali a ideme ďalej.“

Tabuľka slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy 2010/2011 po štvrtkovom vloženom zápase 22. kola:

Poradie  Mužstvo  Zápasy Výhry Výhry po predĺžení Prehry po predĺžení Prehry Skóre Body
1. HC Košice 24 17 2 2 3 86:36 57
2. HC 05 Banská Bystrica 23 15 3 2 3 81:45 53
3. HK Poprad 23 12 2 2 7 71:44 42
4. HK mesta Zvolen 23 10 2 4 7 68:52 38
5. HC Slovan Bratislava 23 10 2 2 9 63:53 36
6. Dukla Trenčín 24 10 2 2 10 58:72 36
7. MHC Mountfield Martin 24 9 1 4 10 66:84 33
8. MsHK DOXXbet Žilina 24 9 2 0 13 60:72 31