Do Prešova dorazil demolačný stroj, ktorý zbúra bytovku po výbuchu plynu (video+foto)

Výbuch plynu v Prešove, presun demolačného stroja
Demolačné zariadenie, ktoré rozoberie bytovku poškodenú výbuchom plynu, dopravili do Prešova na Mukačevskú ulicu. 13. december 2019 Foto: www.facebook.com
  • aktualizované 13. decembra, 16:04

Do Prešova už dorazil demolačný stroj, za pomoci ktorého sa budú vykonávať búracie práce na zničenom bytovom dome na Mukačevskej ulici.

Nadrozmerný náklad v piatok ráno prekročil hranice a presúval sa z hraničného priechodu Starý Hrozenkov – Drietoma až na východ Slovenska. „Konvoj sa skladal zo štyroch vozidiel, najdlhšie vozidlo malo dĺžku až 30,28 metrov, šírku 4,3 metra, výšku 4,5 metra a hmotnosť až 120 ton,“ uviedla hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ako informovala Polícia SR na sociálnej sieti, nadrozmerný náklad sa na hraničný priechod Drietoma podarilo dopraviť rýchlejšie, ako sa predpokladalo, už o 7:00. Pôvodne sa na hranici očakával jeho príchod medzi 8:00 a 9:00. Konvoj sa presúval ďalej cez Trenčín, Žilinu, Martin, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Poprad až do Prešova.

Hovorkyňa policajného zboru vyzvala vodičov, aby zvážili cestu po spomínanej trase, aby sa konvoj mohol rýchlejšie a bez problémov presunúť.

Mnohí z vás plánujú cestovať zo západu na východ Slovenska, vyberte si trasu, ktorou spomínaný konvoj nepôjde. Ďakujeme za porozumenie aj za solidárnosť, ktorú týmto preukážete obyvateľom poškodenej bytovky. Bez tohto demolačného stroja by totiž nebolo možné realizovať búracie práce,“ dodala Bárdyová.

Na možné prerušenie spojov mestskej hromadnej dopravy v tejto súvislosti upozorňoval aj Dopravný podnik mesta Prešov (DPMP).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Denisa Bárdyová