Foto: Bývalý hotel Slovan zachvátil požiar, kedysi patril k najluxusnejším v Piešťanoch

Požiar bývalý hotel Slovan, Piešťany
Požiar budovy bývalého hotela Slovan v centre Piešťan hasili dnes popoludní hasiči z Piešťan, Trnavy, Hlohovca a dobrovoľní hasiči z Vrbového. Kedysi jeden z najluxusnejších hotelov zachraňovalo desať profesionálnych a päť dobrovoľných hasičov, požiar v krátkom čase uhasili. Príčina jeho vzniku zatiaľ nie je známa. Keďže ide o národnú kultúrnu pamiatku, ale v dezolátnom stave, zatiaľ nebola stanovená výška spôsobenej škody. Foto: SITA/Prezídium HaZZ

PIEŠŤANY 9. augusta (WebNoviny.sk) – Požiar budovy bývalého hotela Slovan v centre Piešťan hasili vo štvrtok popoludní hasiči z Piešťan, Trnavy, Hlohovca a dobrovoľní hasiči z Vrbového.

Kedysi jeden z najluxusnejších hotelov v kúpeľnom meste zachraňovalo podľa riaditeľa Krajského riaditeľstva HaZZ v Trnave Vojtecha Valkoviča desať profesionálnych a päť dobrovoľných hasičov, požiar v krátkom čase uhasili.

Príčina jeho vzniku zatiaľ nie je známa, podľa svedkov však v objekte v priebehu dňa prebiehali práce na streche. Keďže ide o národnú kultúrnu pamiatku, ale v dezolátnom stave, zatiaľ nebola stanovená výška spôsobenej škody.

Noblesný hotel bol otvorený v roku 1906 pod názvom Grand hotel Rónai, neskôr bol premenovaný na Grandhotel Royal a potom na hotel Slovan. Hotel mal 180 izieb, salóny, veľké kaviarne a reštaurácie, hudobné miestnosti aj zimnú záhradu. Od roku 1985 je zatvorený a odvtedy len chátra. Objekt je majetkom Slovenských liečebných kúpeľov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom