Bývalý šéf SIS Pčolinský je podozrivý z ďalšieho úplatku, elitnému policajtovi mal údajne dať 10-tisíc eur

Vladimír Pčolinský
Bývalý riaditeľ Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimír Pčolinský. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Druhé vznesené obvinenie voči bývalému riaditeľovi Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimírovi Pčolinskému stojí na podozrení, že sprostredkoval sumu desaťtisíc eur policajtovi Mariánovi Kučerkovi za to, aby sa neriešili podozrenia voči známej nadnárodnej stavebnej spoločnosti.

Uvádza to spravodajský portál Aktuality.sk s tým, že Marián Kučerka bol v minulosti operatívcom Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), ktorý mal na starosti ekonomickú kriminalitu. V súčasnosti je stíhaný v rámci kauzy Judáš a v prípade obvinenia voči Vladimírovi Pčolinskému má byť kľúčovým svedkom.

„Obvinenie Vladimíra Pčolinského v tomto prípade nesúvisí s jeho funkciou šéfa SIS. Mal fungovať skôr ako posol,” uvádza portál s tým, že Vladimír Pčolinský podozrenia z korupcie odmieta a voči obvineniu podal sťažnosť.

Portál pripomína, že bývalý šéf SIS Vladimír Pčolinský je už viac ako mesiac vo vyšetrovacej väzbe. „V nej skončil po tom, ako ho vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil z korupcie. Za 20-tisíc eur mal zastaviť odpočúvanie a rozpracovanie konkurzného kráľa Zoroslava Kollára,“ uvádza portál. Ďalších 20-tisíc eur mal zobrať jeho vtedajší prvý námestník Boris Beňa, ktorý spolupracuje s políciou.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimír PčolinskýZoroslav Kollár
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúraSIS Slovenská informačná služba