Lavice, ktoré skrášlia vašu predsieň

Lavica na chodbu
zdroj: gettyimages.com

Lavice do predsiene sú praktickým pomocníkom pri vašom príchode a odchode. Bežne tvoria súčasť sektorového nábytku, no k dispozícii sú aj v samostatných variantoch sedenia či jeho kombinácie s úložnými priestormi. Použité materiály sú rôznorodé, no ak ide o pohodlie pri obúvaní, víťazí väčšinou čalúnenie.

Je príjemné posadiť sa pri obúvaní…

Pohodlný nábytok nemusí byť len výsadou obývacej izby či spálne. Uvítate ho aj v predsieni či v chodbe, napríklad ako súčasť vešiakovej zostavy alebo skrinky na topánky. Najmä dámy vedia, že čižmy a lodičky, ktoré preferujú estetickosť pred komfortom, si často vyžadujú „zložitejšie“ obúvanie.

Prečo si ho nespríjemniť? Opieranie sa o stenu môžete vylúčiť a zdĺhavé šnúrovanie vám zrazu prestane liezť na nervy. Nech vsadíte na ktorékoľvek materiály či štýlové prevedenie, pamätajte, že dizajnová harmónia by nemala mať posledné slovo. Nestačí totiž siahnuť po prvom drobnom nábytku na sedenie, ktorý doma nájdete…

Aj lavice do predsiene by mali spĺňať kritérium kvality

Každodenné prezúvanie s výhodou komfortného sedenia si môže vyžiadať svoju daň. To však platí len v prípade, že siahnete po menej kvalitných materiáloch alebo podceníte ich údržbu. Nejde tento raz ani tak o nutnosť vsadiť na ich konkrétne druhy (ako napríklad pri kúpeľňovom nábytku), ale skôr o možnosti ich používania.

Aj drevotrieska totiž dokáže urobiť parádu, no v prípade vyššej hmotnosti niektorého z majiteľov môže znamenať problém. Maximálna nosnosť závisí od zvolenej konštrukcie, a preto sa do popredia v rámci dosiahnutia účelovosti dostáva práve spomínaná kvalita.

Pozrite si lavice do interiéru v týchto e-shopoch:

Alternatívy klasickej lavice do predsiene

Lavica nemusí nadobúdať len typickú podobu rovnej dosky s podpornou konštrukciou. Doplnená o spodné police, zásuvky alebo praktické dvierka zrazu mení tradičné prevedenie. Kombináciu sedenia a úložných priestorov oceníte, pretože poriadok v predsieni je pre mnohých stále otáznikom, bohužiaľ.

Aj botníkové sedenie má svoju alternatívu. Výroba nábytku na mieru umožní využitie každého centimetra vstupnej miestnosti a šikovne prepojí šatníkovú skriňu na kabáty, topánky a „minipohovku“. Za úvahu však stojí aj dizajnový otoman alebo taburet, ktorý je štýlovým doplnkom v menších aj väčších priestoroch.

Čalúnené lavice do predsiene sa postarajú o pohodlie aj dizajn

Konštrukčné a dizajnové materiály kráčajú ruka v ruke aj v predsieni. Práve v prípade čalúnenia môžu dosiahnuť zaujímavý, originálny a atraktívny vzhľad. Kombinovanie si dovoľuje často zladiť aj zdanlivo nezladiteľné a ponúka priestor netypickému spracovaniu a špecifickému rukopisu majiteľov.

Čalúnené poťahy sa výborne dopĺňajú s drevom aj kovom. Nech už ide o kožu, koženku alebo odolné a ľahko udržiavateľné látky, podporujú pohodlie a vytvárajú znamenitý dizajn. Dokonalé zladenie alebo kontrastný solitér – výber je vecou vkusu.

Pozrite si aj tieto krásne lavice:

Nezanedbávajte zariadenie, ktoré v interiéri vytvára prvý dojem

Vintage či moderné lavice do predsiene, ktorýmkoľvek štýlom môžete dosiahnuť elegantný interiér. Účelovo sedací, no pritom dizajnový nábytok sa o to postará. Originalita dreva vďaka jeho štruktúre tu má svoje nezanedbateľné miesto a rovnako dobre sa darí aj materiálom, ktoré podčiarkujú jednoduchosť a preferujú jednofarebné prevedenie bez „vzoru“.

Realita je taká, že aj keď je predsieň v podstate vizitkou bytu či domu, predstavuje zariadenie, na ktorom sa pomerne často šetrí. Dajte si záležať na detailoch a navrhnite si nábytok tak, aby vyhovoval špeciálne vašim požiadavkám a individuálnym potrebám. Predsa len, každý z nás má inú „zbierku“ topánok…

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: