Čaputová by mohla pritiahnuť aj časť voličov Kotlebu a Harabina, myslí si politologička

Prezidentské voľby 2019 na Slovensku, Zuzana Čaputová, Štefan Harabin, Marian Kotleba
Kandidáti na prezidenta SR Zuzana Čaputová, Štefan Harabin a Marian Kotleba počas televíznej relácie Prezidentské voľby 2019 - Finálové diskusie s kandidátmi na prezidenta Slovenskej republiky, vysielanej RTVS. Bratislava 13. marec 2019. Foto: archívne, SITA/Jana Birošová.

BRATISLAVA 17. marca (WebNoviny.sk) – Podľa politologičky Filozofickej fakulty UK Dariny Malovej sa v 1. kole prezidentských volieb nekonalo žiadne prekvapenie.

Výsledky totiž podľa nej viac-menej zodpovedajú posledným prieskumom zverejneným ešte pred moratóriom. Malová si myslí, že Zuzana Čaputová ukázala svoju schopnosť osloviť nejednotný segment voličov s rôznymi názormi – od liberálov až po ľudí nespokojných so súčasnou situáciou.

Nekonfliktný štýl

Čaputovej kampaň bola podľa Malovej efektívna, autentická a konzistentná a tento štýl by si mala zachovať aj v kampani pred druhým kolom prezidentských volieb, v ktorom sa stretne s Marošom Šefčovičom.

„Ľudia uvítali jej nekonfliktný štýl. Na negatívnu kampaň nereagovala negatívne. To by malo fungovať aj pri druhom kole,“ povedala pre agentúru SITA Malová.

Koho budete voliť v druhom kole prezidentských volieb?

Táto anketa už bola ukončená
52%
20%
4%
24%

Načasovanie volieb

Myslí si, že Čaputová by mohla pritiahnuť aj časť voličov Mariana Kotlebu a Štefana Harabina, ktorí sú nespokojní sú súčasnou politickou elitou.

K Čaputovej víťazstvu v prvom kole, v ktorom získala vyše 40 percent hlasov, pomohlo podľa Malovej aj načasovanie prezidentských volieb skoro presne rok po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice.

VIAC O TÉME: PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2019 NA SLOVENSKU

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marian KotlebaMaroš ŠefčovičŠtefan HarabinZuzana Čaputová