Aktualizované: Časť diaľnice A9 uzavreli, autobus narazil do nákladiaka a začal horieť

Nehoda, Autobus, Nemecko
Na diaľnici A9 v blízkosti nemeckého mesta Münchberg v pondelok ráno narazil autobus do nákladného auta a následne začal horieť. Foto: Nicolas Armer/dpa via AP.
  • aktualizované 3. júla o 16:24

BERLÍN 3. júla (WebNoviny.sk) – Nemecký minister dopravy Alexander Dobrindt navštívil miesto nehody autobusu zo Saska v blízkosti mesta Münchberg.

Podľa polície si havária vyžiadala 18 mŕtvych a 30 zranených, pričom podľa ministra dvaja z nich bojujú o život. Dobrindt tiež uviedol, že zo zhoreného vraku vyniesli jedenásť tiel. Záchranári pátrajú po ostatkoch zvyšných nezvestných ľudí.

Politik objasnil, že hasiči po príchode na miesto nemohli pre silný oheň zachrániť tých, ktorí ostali uväznení vo vnútri autobusu, a začali hasiť.

Nemecká kancelárka Angela Merkelová vyjadrila ľútosť nad nehodou. „Myslíme na rodiny a obete a všetkým zraneným želáme rýchle uzdravenie,“ vyhlásila.

V autobuse bolo 46 pasažierov a dvaja vodiči. Polícia uviedla, že išlo o seniorov a vo vozidle sa nenachádzali žiadne deti. Podľa agentúry DPA boli všetci cestujúci občania Nemecka.

Nehoda sa stala na diaľnici v blízkosti nemeckého mesta Münchberg v ponedlok ráno, keď autobus narazil do nákladného auta na konci dopravnej zápchy a následne začal horieť.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Angela Merkelová