Peter Cehlárik
Slovenský hokejista Peter Cehlárik. Foto: archívne, SITA/AP.

Cehlárik prispel tromi bodmi k triumfu Providence v AHL, bodovo sa presadili aj Daňo i Studenič

SPRINGFIELD 13. januára (WebNoviny.sk) – Slovenský hokejový útočník Peter Cehlárik prispel tromi bodmi k triumfu Providence nad Springfieldom 4:3 v sobotňajšom stretnutí nižšej zámorskej súťaže AHL.

Dvadsaťtriročný krídelník skóroval v 10. a 33. min a pri poslednom góle Bruins 61 sekúnd pred koncom asistoval Paulovi Careymu. Rodák zo Žiliny odohral za rezervu Bostonu Bruins v aktuálnej sezóne 36 zápasov, nazbieral 28 bodov (10+18).

Krídelník Marián Studenič si pripísal gól a asistenciu pri triumfe Binghamtonu nad Clevelandom 5:4. Dvadsaťročný útočník získal v 34 dueloch za rezervu New Jersey Devils 23 bodov (10+13).

Útočník Marko Daňo skóroval za Manitobu v meraní síl proti Lavalu (5:6 po predĺžení). Pre rodáka z rakúskeho Eisenstadtu to bol štvrtý gól v sezóne, v 17 stretnutiach za rezervu Winnipegu Jets nazbieral 9 bodov (4+5) a 17 trestných minút.

Brankár Peter Budaj chytal pri prehre Ontaria so Stocktonom 5:6 po predĺžení. Slovenský gólman inkasoval 6 gólov z 39 striel (úspešnosť 84,6%).

AHL – Slováci

Manitoba – Laval 5:6 po predĺžení (2:2, 2:1, 1:2 – 0:1)
Marko Daňo (Manitoba) 1+0

Springfield – Providence 3:4 (0:2, 1:1, 2:1)
Peter Cehlárik (Providence) 2+1

Binghamton – Cleveland 5:4 (1:1, 4:0, 0:3)
Marián Studenič (Binghamton) 1+1

Stockton – Ontario 6:5 po predĺžení (3:3, 1:1, 1:1 – 1:0)
Peter Budaj (Ontario) odchytal celý zápas, 33/39, úspešnosť 84,6%

Video: Pánik chirurgicky presnou strelou rozhodol o výhre Arizony, napodobnil výkon spred dvoch rokov Video: Rybár bol prvou hviezdou zápasu AHL, z triumfu svojho tímu sa tešil aj „diabol“ Studenič

Kiska praje budúcemu ukrajinskému prezidentovi Zelenskému úspech a silu Nezvestného dôchodcu našli mŕtveho v Levočskej Doline, polícia prípad vyšetruje ako vraždu Slovensko s ďalšou posilou z NHL, na MS v hokeji 2019 príde aj Marko Daňo Foto: Gorily pózovali na selfie so svojimi záchrancami, vnímajú ich rodičov Putin sa vyjadril k zvoleniu Zelenského, budúcemu prezidentovi Ukrajiny gratuloval aj Trump Väzeň na úteku priletel domov a prihlásil sa na polícii, lebo ho už nebavil život na Tenerife Miliardár Povlsen prišiel pri teroristickom útoku na Srí Lanke o tri deti Klienti bánk sa sťažujú najmä na poplatky súvisiace s úvermi, ale aj na kartové a platobné transakcie