Celoplošné testovanie stále vyvoláva viac otáznikov ako odpovedí, tvrdí strana Hlas – SD

Peter Pellegrini
Zľava: Podpredseda NR SR Peter Pellegrini, poslankyňa NR SR Ľubica Laššáková, poslanec NR SR Erik Tomáš, primátor mesta Kežmarok Ján Ferenčák a poslanec NR SR Peter Žiga počas tlačovej besedy strany Hlas - sociálna demokracia na tému: Odovzdanie podpisov na MV SR - posledný krok k registrácii strany. Bratislava, 14. august 2020. Foto: SITA/Branislav Bibel.

Celoplošné testovanie podľa strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas – SD) stále vyvoláva viac otáznikov ako odpovedí. Strana tak víta postoj prezidentky SR Zuzany Čaputovej a odborníkov na pandémiu, ktoré dnes zazneli v Prezidentskom paláci. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková.

Viac o téme: Celoplošné testovanie

Hlava štátu dnes uviedla, že celoplošné testovanie obyvateľov Slovenska na koronavírus musí prebehnúť bez toho, aby bolo ohrozené zdravie občanov a taktiež fungovanie nemocníc a poskytovanie zdravotnej starostlivosti.

Obavy strany o zdravie obyvateľstva

„Ide o racionálny hlas v čase, keď verejnosť čelí protichodným informáciám spôsobených nejasnou komunikáciou z Úradu vlády. Od začiatku sme zdieľali pochybnosti o správnosti, ale hlavne bezpečnosti kroku realizovať celoplošné testovanie národa. Prezentovali sme celý rad obáv o zdravie obyvateľstva v súvislosti s touto akciou. Vítame, že sme našli s odborníkmi a pani prezidentkou zhodu v tom, že testovania sa nemôžu zúčastniť nielen ľudia nad 65 rokov, ale aj iné zdravotne ohrozené skupiny obyvateľstva,“ uviedol Hlas-SD.

Viac otáznikov ako odpovedí

Strana rovnako vníma aj pochybnosti spojené s interpretáciou výsledkov antigénových testov, ktoré zachytávajú infekčných ľudí, ale nie všetkých pozitívnych.

„Strana HLAS – sociálna demokracia dlhodobo kládla dôraz na posilňovanie kapacít hygienikov a dohľadávačov kontaktov na úkor akcie, ktorej výsledky ponúkajú viac otáznikov ako odpovedí,“ uzavrela strana Hlas-SD.

Celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19 bude prebiehať v sobotu 31. októbra a nedeľu 1. novembra od 7:00 do 22:00.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Patrícia Medveď MacíkováZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokracia