Černák, Jaroš aj Cehlárik dostali kvalifikačné ponuky od klubov NHL

Finále NHL - 2. zápas (Tampa Bay Lightning – Dallas Stars), Andrew Cogliano, Erik Černák
Andrew Cogliano (Dallas Stars) v súboji s obrancom Erikom Černákom (Tampa Bay Lightning) počas druhého finálového zápasu NHL, v ktorom "blesky" zvíťazili 3:2. Edmonton (Rogers Place), 21. september 2020. Foto: Jason Franson/The Canadian Press via AP.

Až traja slovenskí hokejisti dostali od klubov zámorskej NHL kvalifikačné ponuky, čím si tieto organizácie udržali prednostné práva rokovať o novej spolupráci s hráčmi, ktorí mali zmluvy do skončenia sezóny 2019/2020.

Obranca Erik Černák dostal takúto ponuku od Tampy Bay Lightning krátko po zisku Stanleyho pohára. Ottawa Senators kvalifikačnou ponukou vyjadril záujem o zotrvanie obrancu Christiána Jaroša a Boston Bruins o útočníka Petra Cehlárika.

O ponuke pre Černáka informoval oficiálny web NHL, správu o Jarošovi priniesol denník Ottawa Sun a o Cehlárikovi referoval generálny manažér „medveďov“ Don Sweeney pre miestne médiá.

Voľní obmedzení hráči

Spomenuté trio sa v piatok 9. októbra zaradí medzi voľných obmedzených hráčov.

Majú možnosť rokovať o spolupráci aj s konkurenčnými mužstvami, no ich doterajší zamestnávateľ má v prípade dohody možnosť dorovnať ponuku a udržať si tak daného hokejistu.

Vytvára to tiež priestor na rokovania medzi hráčom a doterajším klubom, pričom sa očakáva navýšenie hodnoty kontraktu. Väčšia časť takýchto ponúk však končí na stole arbitrážneho sudcu.

Kvalifikačná ponuka od „medveďov!

Kým v prípade Černáka aj Jaroša ide o reálny záujem o služby hokejistov spod Tatier, u Cehlárika je kvalifikačná ponuka od Bostonu len vyjadrením záujmu o udržanie si práv na slovenského útočníka.

Ten si totiž v zámorí nevybojoval stabilné miesto a rozhodol sa pre návrat do Európy, aktuálne pôsobí vo švédskom Leksande.

Zmluva v NHL vypršala aj Markovi Daňovi, no v jeho prípade sa Columbus Blue Jackets rozhodol nechať slovenského hokejistu bez kvalifikačnej ponuky.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom