Česká republika hlási viac ako sto havárií na cestách, najmenej desať zranených

Zasnežené cesty
Zasnežené cesty Foto: ilustračné, www.thinkstockphotos.com

PRAHA 16. januára (WebNoviny.sk) – V Českej republike v utorok na viacerých miestach skolabovala doprava po tom, čo väčšiu časť krajiny zasiahlo husté sneženie. Na viacerých miestach je neprejazdná aj diaľnica D1, ktorá spája Prahu a Brno a ďalej pokračuje na sever smerom na Ostravu.

Naopak, prejazdná je počas celého dňa diaľnica D2 medzi Brnom a česko-slovenským hraničným priechodom Lanžhot/Kúty, kde sú havarované kamióny odstavené na krajniciach. Od rána sa na rôznych miestach Českej republiky stalo vyše sto dopravných nehôd. Južná Morava hlási dopravnú kalamitu, úrady po celej krajine vyzývajú vodičov, aby radšej zostali doma.

Zranených najmenej desať ľudí

Najvážnejšia situácia je už od obeda na 99. kilometri diaľnice D1, kde sa v oboch smeroch zrazilo 36 vozidiel. Najskôr sa v smere na Prahu zrazilo desať nákladných a dve osobné autá, krátko na to sa o pol kilometra ďalej zrazilo 14 nákladných a šesť osobných automobilov. Ďalšia nehoda sa približne v rovnakom čase stala aj v opačnom smere na Brno, kde sa zrazil autobus a dve osobné autá.

V tomto smere bol už okolo tretej hodiny prejazdný aspoň jeden pruh, v smere na Prahu však budú všetky pruhy zablokované minimálne do deviatej večer, hlásia české médiá. Pri troch haváriách na 99. kilometri diaľnice D1 utrpelo podľa posledných informácií zranenia najmenej desať ľudí, vo väčšine prípadov ide o ľahšie zranenia.

Úplne neprejazdná je stále diaľnica D8 v smere do Nemecka, kde medzi Ústím nad Labem a česko-nemeckými hranicami poobede uviazlo v snehu viacero nákladných áut.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom