České voľby do Poslaneckej snemovne pokračujú, hlasy odovzdali už aj traja favoriti

Ballot box with flag of Czech republic and voting papers. Czech presidential or parliamentary election. 3d illustration
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Česká republika má za sebou prvý deň parlamentných volieb. Podľa správ z volebných miestností bol v piatok o výber nových zákonodarcov veľký záujem, niekde sa tvorili aj rady. Hlasy už odovzdali traja favorizovaní kandidáti na premiéra aj prezident Miloš Zeman. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz. V sobotu sú volebné miestnosti otvorené od 8. do 14. hodiny

Prvý deň volieb sa nezaobišiel bez incidentov, ktoré sa týkali najmä porušovania pandemických opatrení. Respirátor si odmietla nasadiť aj šéfka hnutia Trikolóra Zuzana Majerová Zahradníková a volebná komisia musela po jej odchode miesto dezinfikovať, informuje TN.cz.

Hlasy už okrem iných odovzdali český premiér a predseda vládneho hnutia ANO Andrej Babiš, šéf Českej pirátskej strany Ivan Bartoš či predseda ODS Petr Fiala. V piatok odvolil aj český prezident Miloš Zeman.

Zo zdravotných dôvodov nehlasoval priamo vo volebnej miestnosti, ale na zámku v Lánoch. Tam mu pred 15:00 urnu priviezla volebná komisia. Predseda komisie novinárom povedal, že prezident bol v dobrej nálade a s komisármi komunikoval normálne.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej BabišMiloš Zeman