Prezident Zeman odvolil vo voľbách do Poslaneckej snemovne, ale nie priamo vo volebnej miestnosti

Miloš Zeman
Český prezident Miloš Zeman. Foto: www.facebook.com.

Český prezident Miloš Zeman už odvolil vo voľbách do Poslaneckej snemovne českého parlamentu. Zo zdravotných dôvodov nehlasoval priamo vo volebnej miestnosti, ale na zámku v Lánoch. Tam mu pred 15:00 urnu priviezla volebná komisia, informuje spravodajský portál TN.cz.

Predseda komisie neskôr novinárom povedal, že prezident bol v dobrej nálade a celkovo pôsobil dobre. S komisármi vraj komunikoval normálne.

Zemanov hovorca v piatok ráno v Rádiu Z povedal, že prezident je 14 dní chorý. Lekár mu odporučil obmedziť pracovné aktivity, a preto napríklad v nedeľu zrušil účasť v televíznej diskusnej relácii Partie. Minulý mesiac Zeman v rámci rekondičného pobytu strávil v nemocnici zhruba desať dní.

Voľby do dolnej komory parlamentu sa konajú dnes od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00. Svoje hlasy už odovzdali aj niektorí lídri kandidujúcich strán, okrem iných český premiér a predseda vládneho hnutia ANO Andrej Babiš, šéf Českej pirátskej strany Ivan Bartoš či predseda hnutia Sloboda a priama demokracia (SPD) Tomio Okamura.

Informácie pochádzajú z webstránok tn.nova.cz, www.iDNES.cz a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Miloš Zeman