Česko víťazom domácich Českých hokejových hier

Česi idú do finále
Česká hokejová reprezentácia postúpila do finále MS v Nemecku cez Švédov, ktorých porazila v sobotňajšom semifinále 3:2 po samostatných nájazdoch. Česi si tak finálové stretnutie vychutnajú po štyroch rokoch. Foto: SITA, AP

BRNO 24. apríla (WEBNOVINY) – Česká hokejová reprezentácia sa stala celkovým víťazom domácich Českých hokejových hier, ktoré sa ako posledný diel seriálu Euro Hockey Tour (EHT) uskutočnili v Brne.

Česi zdolali celkových víťazov EHT Rusov aj Fínov, v nedeľu v poslednom súboji na turnaji podľahli švédskemu tímu.

V záverečnom zápase viedli Švédi presným zásahom Fernholma, no ešte v úvodnom dejstve Krajíček a Jágr naklonili misky váh na stranu domáceho kolektívu. V druhej časti sa opäť dostali do vedenia hráči Tre Kronor, keď Štěpánka prekonali Thornberg a Eriksson. V tretej dvadsaťminútovke pridal ďalší gól Švédov Nilsson. Český tím sa snažil vyrovnať a odlepiť sa z poslednej priečky EHT, nepodarilo sa im to ani v dvojnásobnej presilovke v kombinácii s hrou bez brankára.

V druhom nedeľňajšom súboji Rusi zvíťazili nad Fínskom 4:2 a skončili na druhom mieste. Dvoma gólmi sa blysol Zaripov. Za najlepšieho brankára turnaja vyhlásili Rusa Jevgenija Nabokova, najlepším obrancom sa stal Fín Anssi Salmela a útočníkom domáci Jaromír Jágr.

Výsledky – turnaj Euro Hockey Tour – České hokejové hry v Brne:

Česko – Švédsko 2:4 (2:1, 0:2, 0:1)

Góly: 9. Krajíček (M. Michálek, Vampola), 12. Jágr (Červenka, Rachůnek) – 7. Fernholm (Berglund, Pääjärvi), 21. Thornberg (Gunnarsson, Pääjärvi), 34. Eriksson (Backlund), 52. Nilsson (Eriksson).

Vylúčení: 6:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Karabanov, Ravodin – Blümel, Barvíř, 7200 divákov

Rusko – Fínsko 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Góly: 13. Aťušov (Birjukov, Tereščenko), 25. Zaripov (Morozov), 34. Zaripov (Rylov), 60. Tereščenko (Morozov, Zaripov) – 5. Mäenpää (Kapanen), 32. Salmela (Koivu).

Vylúčení: 10:8, navyše: Arťuchin – T. Ruutu (obaja 5+DKZ za bitku), presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fraňo, Minář – Gebauer, Lederer, 4805 divákov

4. Česko 12 3 1 1 7 27:39 12

Pozn.: Počet zápasov, víťazstvá po 60 minútach (3 body), víťazstvá po predĺžení či sam. nájazdoch (2 body), prehry po predĺžení či sam. nájazdoch (1 bod), prehry po 60 minútach (0 bodov), skóre, počet bodov.