Dobrovoľníci vyčistili najšpinavšiu pláž sveta. Vdýchli jej nový život

Horizon33_2018 10 4_23 17 34.jpg
www.boredpanda.com Dobrovoľníkom trvalo niekoľko mesiacov, kým pláž vyčistili od odpadu

V Indii sa rozhodli uskutočniť obrovskú zmenu, ktorá prinavrátila život na dovtedy najšpinavšiu pláž sveta.

Pláže v meste Bombaj boli posiate plastovým odpadom všemožného druhu, človek sa musel doslova prebrodiť vlastnými silami do mora. Odpad, ktorý ľudia vytvorili, odhadzovali nie do smetných košov popri pláží, ale rovno do mora. Morský život v okolí Versova Beach bol preslávený aj tým, že bol domovom rozkošných korytnačiek, ktoré boli lákadlom nielen pre turistov.

Horizon33_2018 10 4_23 17 48.jpg
https://www.boredpanda.com/sea-turtles-conservation-comeback/ Korytnačky sa na toto miesto vrátili po 20 - tich rokoch

Znečistenie v tejto oblasti spôsobilo, že pláže v meste Bombaj začali korytnačky húfne opúšťať. Nádherné morské korytnačky sa plavili v oceánoch viac ako 100 miliónov rokov, pokiaľ do ich prirodzeného prostredia nezačal zasahovať človek. Nie je to tak dávno, čo sa v mexickom pobreží objavilo viac než 300 mŕtvych korytnačiek, ktoré sa zrejme utopili v dôsledku zamotania sa do rybárskych sietí.

Našťastie sa našlo niekoľko dobrovoľníkov, ktorí sa rozhodli upratať pláž a prinavrátiť jej tak nový život. Trvalo im to takmer rok a pol a z pláže sa im podarilo odstrániť neuveriteľných 5 miliónov kilogramov odpadu, čo spôsobilo, že sa obľúbené korytnačky začali na pláž vracať.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom