V zahraničí si treba dať pozor aj na vodu z vodovodu

Leto, teplo, horucavy, voda, pitny rezim
Návštevník mesta sa osviežuje pri fontánke s pitnou vodou na Hviezdoslavovom námestí. Pitné fontánky sú rozmiestnené v centre hlavného mesta a v niektorých jeho mestských častiach. Voda vo fontánkach je pitná a nezávadná. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 22. mája (WebNoviny.sk) – V zahraničí sa môžu stať veci, ktoré sa síce môžu stať aj doma, ale v zahraničí majú na občana väčší dopad, napríklad po finančnej stránke. Na tohtotýždňovej tlačovej besede na to upozornila poisťovňa Allianz.

Ako informoval riaditeľ odboru likvidácie poistných udalostí Jozef Hrdý, vlani ich poisťovňa vybavovala viac ako 12-tisíc poistných udalostí. Medzi najčastejšie prípady patria zdravotné problémy, konkrétne poruchy tráviaceho systému, infekčné ochorenia súvisiace s trávením, ale aj prechladnutia, chrípky či angíny. „Cestovanie k moru prináša aj úpaly, prehratia organizmu, pri čom tiež treba vyhľadať lekára, ale aj uštipnutia hmyzom a úrazy, ktoré taktiež vyžadujú ošetrenie,“ priblížil ďalej Hrdý.

Najviac peňazí preplácali v prípade dopravnej nehody v USA, kde došlo k poraneniu hlavy a krvácania do mozgu. Hrdý upozornil, že aj keď má USA zdravotnú starostlivosť na vysokej úrovni, náklady sú vysoké. Ďalší prípad, ktorý riešili, bolo aj neurologické ošetrenie na Kube, kde dokonca využili aj prevoz pacienta leteckým špeciálom.

Medzi krajiny s najväčším počtom poistených udalostí patrí podľa štatistík poisťovne Turecko (viac ako 1000), Egypt (vyše 600), Bulharsko (približne 400) a Chorvátsko (menej ako 400). Ide teda o destinácie, kam Slováci cestujú najčastejšie. Poisťovňa ale riešila aj prípady v krajinách ako Čína a Thajsko. Svoju úlohu podľa Hrdého zohrávajú aj hygienické návyky tej danej krajiny. Napríklad v Turecku, Egypte či Bulharsku sa neodporúča piť vodu z vodovodu, napriek tomu ľudia často pijú nápoje s ľadom práve z vody z vodovodu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom