Chárov Boston vypadol z bojov o Stanleyho pohár

Zdeno Chára prekonal 'tisícku'
Zdeno Chára v doterajších 1000 dueloch strelil 136 gólov a pridal 315 asistencií. Okrem 451 kanadských bodov má v štatistikách 142 plusových bodov, 1467 trestných minút. V každom zápase vystrelil priemerne 2,202-krát. V NHL získal Chára všetko, čo sa dalo a pravdepodobne smeruje do Siene slávy. Vyhral Stanleyho pohár, Norrisovu trofej pre najlepšieho obrancu súťaže, zahral si v Zápasoch hviezd či dostal ocenenie Marka Messiera za líderské schopnosti. Rodák z Trenčína pred týždňom oslavoval 35. narodeniny a teraz si dal k nim ďalší dar. Foto: SITA, AP

NEW YORK 26. apríla (WEBNOVINY) –

Výsledok:

Východná konferencia:

Boston – Washington 1:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 – 0:1) – konečný výsledok série 3:4, Washington postúpil do semifinále Východnej konferencie

Góly: 35. Seguin (Boychuk, Ference) – 12. Hendricks (J. Carlson, Chimera), 63. Ward (Knuble)

Hokejisti Bostonu už neobhája prestížnu trofej – Stanleyho pohár.

Kapitán Bruins Zdeno Chára by tak mohol byť k dispozícii slovenskej reprezentácii na blížiacich sa majstrovstvách sveta vo Fínsku a Švédsku.

V jedinom stredajšom zápase play-off zámorskej NHL „medvede“ podľahli v rozhodujúcom siedmom dueli štvrťfinále Východnej konferencie na domácom ľade Washingtonu 1:2 po predĺžení a v sérii hranej na štyri víťazstvá prehrali 3:4 na zápasy.

Bola to veľmi tesná a vyrovnaná séria. Nemali by sme byť sklamaní z našich výkonov, naozaj nám chýbalo len málo,“ povedal po stretnutí pre AP Zdeno Chára.

Hrdinom súboja sa stal Joel Ward, ktorý v tretej minúte predĺženia (celkovo v 63. min) stanovil výsledok a posunul Capitals do ďalších bojov. Ward sa dostal do prečíslenia s Mikom Knublom, ktorý zblokoval nahodenie Dennisa Seidenberga.

Zdeno Chára bol najvyťaženejším hráčom

Striedajúci hráči Bostonu sa už nestačili sformovať, Knublou strelu brankár Tim Thomas vyrazil iba pred Warda, ktorý poslal puk do siete.

Zdeno Chára

V play-off nikdy neviete, kto môže rozhodnúť zápas. Mike Knuble skvele zblokoval súperov pokus a vyrazili sme dopredu. Ward išiel s ním a napokon sme sa mohli radovať.

Máme za sebou skvelý zápas a výbornú sériu. Ukázali sme skvelý charakter. Bez srdca by sme tieto duely nezvládli,“ tešil sa po stretnutí tréner Capitals Dale Hunter.

V riadnom hracom čase viedol tiež Washington zásluhou Matta Hendricksa v 12. min, za Boston vyrovnal v 35. min Tyler Seguin.

Spomenutý 35-ročný skúsený slovenský obranca v domácom drese Chára bol tradične najvyťaženejším hráčom v stretnutí – odohral 27:12 min a na bránku súpera vyslal tri strely.

Séria bola tesná

Obhajca Stanleyho pohára vypadol hneď v prvom kole druhý rok po sebe. Vlani sa to prihodilo Chicagu. Od roku 1998, keď to dokázal Detroit, sa žiadnemu klubu nepodarilo obhájiť titul z predchádzajúcej sezóny.
Boston bruins

Séria medzi Bostonom a Washingtonom bola veľmi tesná, prvýkrát v histórii NHL rozhodol všetkých sedem duelov jeden gól, štyrikrát padla definitíva až v predĺžení a v ďalších dvoch v posledných dvoch minútach riadneho hracieho času.

Som v šoku. Naozaj som veril, že dnes vyhráme. Bol som presvedčený, že naša cesta sa neskončí,“ povedal brankár Bruins Tim Thomas.

Washington si na svojho súpera v konferenčnom semifinále ešte musí počkať, keďže vo štvrtok sú na programe ďalšie dva siedme zápasy.

Oporou Capitals bol brankár Braden Holtby, ktorý mal 31 úspešných zákrokov a skvele nahradil dvojicu zranených prvých brankárov Tomáša Vokouna a Michala Neuvirtha.

Zdeno Chára je kandidátom na Norrisovu trofej

Slovenský hokejista a kapitán Bostonu Bruins Zdeno Chára sa stal jedným z kandidátov na prestížnu Norrisovu trofej pre najlepšieho obrancu NHL. Okrem Cháru boli nominovaní Erik Karlsson (Ottawa Senators) a Shea Weber (Nashville Predators). Víťaza vyhlásia 20. júna v Encore Theater v Las Vegas.

Chára s 52 kanadskými bodmi zažil svoju ofenzívne doposiaľ najpotentnejšiu sezónu, v priemere na ľade strávil 25 minút za zápas. V bodovaní plus-mínus obsadil 3. miesto za 33 plusových bodov. Je to jeho piata nominácia na prestížnu Norrisovu trofej. V roku 2009 sa stal jej majiteľom.