Chlapec našiel peniaze v Dunaji, dožaduje sa svojho podielu

Peniaze
Foto: ilustračné, Thinkstock

Viedeň 7. decembra (WebNoviny.sk) – Polícia v rakúskej Viedni sa snaží zistiť, ako sa vyše 100.000 eur v sto- a päťstoeurových bankovkách dostalo do ramena rieky Dunaj, kde ich unášal prúd.

Vyšetrovatelia zatiaľ nezistili spáchanie trestného činu, pri ktorom by zmizla takáto suma peňazí, informovala hovorkyňa viedenskej polície.

Jeden mladík, ktorý v sobotu 5. decembra spozoroval „mokrý“ poklad v Dunaji, skočil do rieky, aby ho vytiahol – ako napísali rakúske noviny Österreich, citované dnes tlačovou agentúrou Reuters.

Okoloidúci ľudia si pri jeho skoku mysleli, že sa pokúša spáchať samovraždu, a tak zalarmovali políciu. Tá prišla práve v čase, keď lovil vo vode bankovky. Teraz sa chlapec pokúša dostať svoj podiel zo sumy.

„Chlapec vyhlásil, že chcel peniaze odniesť na políciu, ale je otázne, či ich našla polícia alebo chlapec,“ uviedla policajná hovorkyňa.

V Rakúsku každý, kto nájde finančnú hotovosť a prinesie ju na políciu, môže žiadať nálezné vo výške päť až desať percent z tejto sumy a má právo dostať celú sumu, ak jej právoplatného majiteľa do roka neidentifikujú.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom