Cibulková sa vracia do súťažného kolotoča, dá do toho všetko

Dominika Cibulková postúpila do osemfinále Australian Open
Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa teší z víťazstva nad Francúzkou Alizé Cornetovú po zápase tretieho kola na Australian Open. Melbourne, 24. január 2015. Foto: SITA/AP

EASTBOURNE 21. júna (WEBNOVINY) – Slovenská tenisová rekonvalescentka Dominika Cibulková (26) sa na turnaji WTA International Aegon na tráve v anglickom Eastbourne stretne v 1. kole s 18-ročnou britskou tenistkou Harriet Dartovou.

Mladej nádeji britského tenisu patrí v rebríčku WTA vo dvojhre 354. priečka a na turnaji sa predstaví vďaka voľnej karte. Cibuková sa na súťažné dvorce vracia po viac ako štvrť roku po marcovom operačnom zákroku na ľavej nohe – endoskopiou jej odstránili výrastok v oblasti pätovej kosti, ktorý tlačil na achilovku a vyvolával chronický zápal.

„Je to bomba, už sa na to veľmi teším. Dám do toho všetko, ale nechcem sa vystavovať prehnane vysokým nárokom. Do konca trávnatej časti sezóny by som rada odohrala čím viac zápasov,“ skonštatovala pre Rádio Slovensko Cibulková.

Nedávna členka Top 10 svetového rebríčka a teraz päťdesiatka renkingu Cibulková pôvodne uvažovala o návrate už od 8. júna v Hertogenboschi, napokon sa však odhlásila a zrušila aj štart v Birminghame: „Neboli za tým žiadne komplikácie, len som potrebovala viac času na dôkladnú prípravu. V predstihu som sa na tie turnaje prihlásila, lebo vždy je ľahšie, potom to stornovať, než žiadať o voľnú kartu.“

V Eastbourne bude hrať v hlavnej súťaži aj ďalšia Slovenka Karolína Schmiedlová, jej súperkou v 1. kole bude Austrálčanka Casey Dellacquová. Magdaléna Rybáriková si účasť v hlavnej súťaži musí vybojovať v kvalifikácii.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dominika CibulkováKarolína SchmiedlováMagdaléna Rybáriková