Členovia KDH pochod za život podporia, ateista Sulík nepríde

Sulik figel
Zľava: Predseda SaS Richard Sulík a predseda KDH Ján Figeľ Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 21. septembra (WEBNOVINY) – Členovia KDH podporia nedeľný Národný pochod za život v maximálnom počte.

Ako povedal pre agentúru SITA predseda poslaneckého klubu KDH Pavol Hrušovský, pozvanie predsedu Konferencie biskupov Slovenska zvýrazňuje autoritu a dôležitosť celého podujatia. „Predpokladám, že prídu aj naši sympatizanti. Naši členovia pri farských úradoch patria k najaktívnejším pri mobilizácii všetkých, ktorým na živote záleží,“ konštatoval.

Predseda SaS Richard Sulík nepôjde ani na Národný pochod za život, ani na dúhový PRIDE.

Ako povedal, SaS je strana, ktorá miluje slobodu a je veľmi tolerantná. Každý poslanec alebo člen môže ísť na aký pochod chce, strana sa v tom angažovať nebude. „Ja tam nepôjdem, ja som ateista. Neviem, čo by som tam robil,“ povedal s tým, že život je dobrá vec a treba ho chrániť. Interrupcie sú zas zlá vec. „Je to veľké nešťastie. Čím ich je menej, tým lepšie. To dnešné pravidlo, že do 12. týždňa je možná interrupcia, je najmenej zlé zo všetkých možných riešení. Preto sme proti zmenám tohto pravidla,“ povedal.

Sulík sa však nechystá ani na Dúhový PRIDE. „Ktorí chcú, podporia PRIDE, ale SaS ako strana naň nepôjde. Ako ateista nebudem chodiť na cirkevné pochody, ako heterosexuál nebudem chodiť na PRIDE,“ vyhlásil.

Dúhový PRIDE Bratislava organizujú v roku 2013 občianske združenia Queer Leaders Forum, Iniciatíva Inakosť, NoMantinels a TransFúzia. Uskutoční sa v sobotu od 13:00 na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave.

Pochod za život bude v nedeľu 22. septembra. Už deň predtým budú rôzne workshopy v meste a večer spoločný program v športovej hale.

V nedeľu budú sv. omše a bohoslužby v jednotlivých košických chrámoch, následne moderovaný kultúrny program na Hlavnej ulici a popoludní pochod za život cez mesto. Košice si organizátori vybrali za miesto pochodu, pretože v súčasnosti sú európskym hlavným mestom kultúry.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pavol HrušovskýRichard Sulík
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutie