CORGOŇ LIGA: Trnava si odnáša z Košíc iba bod za remízu

Bez názvu
Zákrok brankára Martina Raška z Trnavy v zápase MFK Košice - FC Spartak Trnava 2. kola futbalovej Corgoň ligy Foto: SITA/Ivan Fleischer

PREŠOV 24. júla (WEBNOVINY) – Futbal – Corgoň liga 2011/2012 – 2. kolo:

1. FC Tatran Prešov – MŠK Žilina 0:0

ŽK: 36. Katona, 36. Lipták, 44. Jakub Diviš – 29. Prince Ofori, ČK: 44. Piter-Bučko (Prešov) za stiahnutie súpera, rozhodovali: Kružliak – E. Weiss, Cuninka, 2155 divákov

Prešov: Jakub Diviš – Kolbas, Farbák (17. Lipták), Čep, Heindenreich – Piter-Bučko – Zeher (71. L. Žůrek), Katona (46. Krajník), P. Baláž, Papaj – Mariano Bernardo

MŠK Žilina: Dúbravka – Mabouka (85. Střihavka), Piaček, Prince Ofori, M. Ondráš – Pečovský – Gergel (46. Majtán), Barčík, Šulek – R. Pich (76. S. Angelovič), M. Ceesay

I. polčas

Prvé vzrušenie v zápase prišlo v 15. min, keď Žilina poriadne zatlačila. Najprv vyslal Gergel z 25 m delovku, ktorú s námahou vytlačil Diviš na brvno. Onedlho nebezpečne hlavičkoval Piaček a vzápätí sa dostal do šance Ceesay, ale prekopol bránku domáceho mužstva. Najdramatickejší moment I. polčasu prišiel v 44. min, keď Piter-Bučko dostal za stiahnutie Ceesaya v šestnástke červenú kartu, ale nariadenú penaltu kopol Barčík slabo a Diviš ju zlikvidoval.

II. polčas

V úvode druhého polčasu sa zápas zmenil na boj o loptu v strede ihriska. Žilina však postupne priklincovala Tatran pred jeho bránku a v rozpätí 60. – 65. min si vypracovala aj dobré šance. Šulek, Pich a dvakrát Ceesay ich však nepremenili, hoci posledne menovaný sa po svojej dobre mierenej hlavičke už začal aj tešiť z gólu, Diviš však v poslednej chvíli loptu vyrazil. Potom sa hra na dlhší čas znovu vyrovnala a ani jedno mužstvo nedokázalo do konca zápasu skórovať.

Štefan Tarkovič (trénera Prešova): „Veľmi si cením, že sme nedostali gól, hoci sme hrali celý druhý polčas oslabení o jedného hráča. Náš súper bol lepší kombinačne a ďakujeme brankárovi Divišovi, že pochytal všetky šance, ktoré si hostia vypracovali. Máme viacerých nových hráčov, potrebujeme sa zohrať.“

Ľubomír Nosický (tréner Žiliny): „Boli to štýlom dva odlišné polčasy. Prvý sme odohrali veľmi slušne, mali sme aj viaceré šance, ale nepremenili sme ich. V druhom začali domáci pozorne brániť, napriek tomu sme sa opäť dostali do príležitostí, ale brankár nám všetko pochytal. Máme hráčov, ktorí vedia dávať góly. Verím tomu, že sa to zlomí a začne nám to padať.“

DAC 1904 Dunajská Streda – Dukla Banská Bystrica 1:3 (1:1)

Góly: 28. Zs. Németh – 16. a 68. Uškovič, 63. Jakubko, ŽK: 56. L. Matůš – 58. Marek Hlinka, 73. T. Hučko, rozhodovali: Smolák – Chládek, Bóllo, 3098 divákov

Dunajská Streda: P. Kováč – Helísek, Hílek, R. Konečný, Zs. Németh – M. Tomčák, Boya (73. Cs. Králik), P. Sedlák (57. Lénárth), L. Matůš – Delarge, Z. Harsányi

Banská Bystrica: J. Ďurčo – M. Turňa, Chupáč, Marek Hlinka, T. Hučko – Považanec, Prekop (90. Kupčík), Marek Bažík, M. Pančík ml. – Jakubko (82. Laksík), Uškovič (87. Brašeň)

I. polčas

Vo vytrvalom daždi začala aktívnejšie Dukla, v úvodnej štvrťhodine to skúšali z diaľky postupne Uškovič, Pančík a Považanec, no ich strelám chýbala presnosť. V 16. min dostal Uškovič peknú prihrávku do šestnástky, otočil sa okolo obrancu a zoči-voči Kováčovi po zemi chladnokrvne skóroval. O štyri minúty mohlo byť už 0:2 z pohľadu DAC, keď Považanec centrom našiel hlavu Jakubka a útočný hrot hostí prekonal Kováča, no Hílek zachránil na bránkovej čiare. Keď Jakubkov center poslal Turňa z dobrej pozície len do bočnej siete, prišiel trest od dovtedy neškodných domácich. V 28. min zahrával priamy kop takmer z 30 m mladý Németh a ľavačkou zatočil loptu do ľavého horného rohu. Kým Dunajskostredčania ešte oslavovali, Považanec unikol a po jeho prihrávke, Uškoviča vychytal v tutovke Kováč. V 31. min na konci peknej akcie domácich napálil Tomčák po spätnej prihrávke len do pravej žrde. Vzápätí po trme-vrme v šestnástke Matůš namieril tesne vedľa. V závere polčasu po obliehaní Kováčovej bránky namieril Bažík nad, kým na opačnej strane strelu Helíska na dvakrát skrotil brankár hostí Ďurčo.

II. polčas

V úvode druhého polčasu začali aktívnejšie domáci. Delarge unikol obrane a prenikol do šestnástky a Harsányi z päťky namieril vedľa. V 52. min Sedlák našiel voľného Delargeho, ktorý z dobrej pozície minul bránku hostí. Na druhej strane Hílek tečoval tesne vedľa pravej žrde tvrdú strelu aktívneho Považanca a ten istý hráč ponúkol center Jakubkovi, ktorý nožničkami strihol nad svätyňu. V 63. min zahral štvrtý roh hostí Uškovič na bližšiu žrď a Jakubko hlavou dostal svoj tím do vedenia. O päť minút bolo definitívne rozhodnuté: Pančík poslal loptu do ohňa, Považanec vystrelil a Uškovič z pár krokov dorazil na 3:1 pre Duklu. Očakávaný záverečný tlak domácich neprišiel, a tak si hostia zo Žitného ostrova odvážajú tri body.

Štefan Horný (tréner Dunajskej Stredy): „Zápas nás nezastihol v optimálnej pohode. V úvode mala prevahu Dukla, ale po našom vyrovnávajúcom góle sme mali viac z hry, v niektorých situáciách nám chýbalo aj šťastie. Bolo jasné, že kto dá druhý gól, bude mať navrch. Pripravovali sme sa na štandardky súpera, ale kvalita ich prevedení a Jakubkovho zakončenia dostala Duklu do vedenia. Hneď vzápätí sme dostali lacný gól. V závere nám chýbala vnútorná motivácia. Kvalita dnes bola na strane súpera a súhlasím, že zvíťazil zaslúžene.“

Štefan Zaťko (tréner Banskej Bystrice): „Na začiatku nám chýbala iskra, potom sme prevzali iniciatívu, začali dobre kombinovať a dostali sa aj na dostrel a do vedúceho gólu sme hrali dobre. Po vyrovnávajúcom góle získali domáci prevahu a v tejto fáze sa mohol zápas zlomiť v ich prospech. V druhom polčase bolo otázkou, že kto dá druhý gól, ten bude sebavedomejší. V konečnom dôsledku sme vyhrali zaslúžene.“

MFK Košice – FC Spartak Trnava 1:1 (1:0)

Góyl: 30. Pačinda – 78. R. Procházka, ŽK: 15. Hovančík 70. Isola – 54. Tomaček, 57. M. Kaščák, ČK: 86. J. Novák – 20. Ľ. Hanzel, rozhodovali: Valášek – R. Sluk, Borsányi, 2850 divákov

MFK Košice: Tofiloski – Mikuláš Tóth, I. Djokovič, Dobias, Hovančík – Šinglár – U. Matič (66. Karaš), Viazanko, Isola, Pačinda (90. Kavka) – Škutka (77. J. Novák)

Trnava: Raška – Malchárek, Koubský, Gross, Ľ. Hanzel – J. Petráš, M. Kaščák, Karhan, M. Vyskočil, R. Procházka – Tomaček (63. Bernáth, 90. Ciprys)

I. polčas

Od začiatku stretnutia prejavili domáci snahu po víťazstve dobrým pohybom a kombinačnou hrou sa pokúšali prekonať trnavskú obranu. K tomu im pomohol faul Hanzela na prenikajúceho Viazanka. O niekoľko minút na to Pačinda otvoril utešenou strelou skóre a domáci diktovali tempo hry.

II. polčas

Po navrate zo šatní Trnavčania hru zagresívnili, snažili sa o zvrat aktívnejšou hrou. Domáci od kombinácií upustili, čo sa prejavilo na ich výkone. V čase náporu prekvapil Košičanov nádhernou strelou Procházka, ktorý v 78. min vyrovnal na 1:1. Víťazstvo mohlo predsa len patriť domácim, avšak Šinglárova parádna strela skončila na žrdi svätyne

Ladislav Šimčo (tréner Košíc): „Zápas sa musel páčiť, videli sme mnoho zaujímavých situácií. Pomohol nám rýchly gól po vylúčení. Po prestávke sme prestali hrať kombinačne, nakopávali sme lopty. Hosťujúci Procházka perfektne trafil. Aj keď sa môže zdať, že získaný bod je málo vzhľadom na čas, ktorý sme hrali v početnej prevahe, musíme uznať, že Trnavčania preukázali svoje

Pavel Hoftych (tréner Trnavy): „Obe mužstvá podali solídny výkon, nás pribrzdilo skoré vylúčenie a gól domácich. V druhom polčase sme sa dostali späť do hry a zaslúžene vyrovali.“