Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bill Cosby
Americký herec Bill Cosby čelí obvineniam zo sexuálneho zneužívania. Foto: SITA/AP
22. júla 2015 KultúraFilm a TV od SITASITA Diskusia()

Cosby podával ženám sedatíva na zvýšenie sexuálneho apetítu

BRATISLAVA 22. júla (WEBNOVINY) – Americký herec Bill Cosby, ktorý sa v roku 2005 priznal, že si zadovážil sedatíva s úmyslom podať ich ženám, aby si s nimi mohol užiť sex, podľa jeho právnika Patricka O’Connora nerobil nič bez vedomia dotknutých žien.

Komikov zástupca sa tak vyjadril v dokumentoch, ktoré doručil na súd tento utorok. Ako uviedol, sedatíva, ktoré herec podal ženám, ľudia v 70. rokoch minulého storočia bežne používali na zvýšenie sexuálneho apetítu.

Médiá vykresľujú Cosbyho ako násilníka

„Existuje množstvo historiek o celebritách, hudobných hviezdach a bohatých osobnostiach, ktoré ich v 70. rokoch používali na uvoľnenie a počas sexu, na ktorom sa vopred dohodli,“ vysvetlil O’Connor, ktorému sa nepáči, že médiá jeho klienta vykresľujú ako násilníka.

„Keď si niekto prečíta správy, ktoré vyšli v médiách, môže dôjsť k záveru, že obžalovaný sa priznal k znásilňovaniu. On pritom iba priznal, že bol jedným z mnohých ľudí, ktorí v 70. rokoch začali používať tieto sedatíva na zlepšenie sexuálneho života,“ doplnil hercov obhajca.

O’Connor novými vyhláseniami reagoval na dokumenty, ktoré 6. júla publikovala agentúra The Associated Press (AP). Tie obsahovali údaje spred 10 rokov, keď 78-ročného komika zo sexuálneho obťažovania obvinila bývalá zamestnankyňa Temple University Andrea Constand. Rodák z Philadelphie pod prísahou uviedol, že jej a tiež niekoľkým ďalším ľuďom podal sedatíva. Predstaviteľa Cliffa Huxtabla zo sitkomu Show Billa Cosbyho (1984 – 1992) vtedy neobžalovali a obvinenie v roku 2006 uzavreli mimosúdnou dohodou.

Cosby čelí viac než 40 obvineniam zo sexuálneho zneužitia

O dva dni neskôr ako sa na verejnosť dostali spomínané dokumenty, zažalovala Constand Cosbyho za porušenie dohody o mlčanlivosti. Spolu s jeho tímom ho tiež obvinila z manipulácie médií prostredníctvom rozhovorov a vyjadrení, pričom uviedla, že sa snažia prekrútiť početné obvinenia zo sexuálneho obťažovania. „Cosbyho správanie spôsobilo navrhovateľke nechcenú a ubíjajúcu pozornosť médií, čo jej veľmi uškodilo,“ uviedli zástupcovia Constand, ktorá požiadala súd, aby zverejnil celú hercovu výpoveď. Uviedla totiž, že v tom čase ho obvinilo z obťažovania 13 žien a pri výpovedi sa ho pýtali na všetky. Podľa Constand majú ženy právo vedieť, ako sa herec vyjadril k ich obvineniam.

Bill Cosby v súčasnosti čelí viac než 40 obvineniam zo sexuálneho zneužitia, pričom päť z jeho údajných obetí ho aj zažalovalo. Ako prvá tak spravila Judy Huth, ktorú vraj herec obťažoval v roku 1974, keď mala 15 rokov. Prokuratúra Cosbyho v tomto prípade neobvinila, pretože prípad sa stal príliš dávno, čím prekročil premlčaciu lehotu pre zločin aj priestupok. Huth však aj tak naňho podala žalobu za sexuálne obťažovanie, pričom uviedla, že incident, na ktorý si spomenula pred troma rokmi, jej spôsobil úzkosť a značné životné problémy. Žena taktiež chce, aby o hercovej vine či nevine rozhodla porota a požaduje bližšie nešpecifikované odškodné. Zvyšné štyri ženy podali žalobu za urážku na cti, pretože ich Cosby prostredníctvom verejných vyhlásení označil za klamárky. Herec požiadal o zamietnutie týchto žalôb.

Informácie pochádzajú z webstránky www.people.com a archívu agentúry SITA.

Odporúčané články

Cosby sa snažil veci ututlať, ženám núkal peniaze za mlčanie Cosby lieta v škandáloch. Príde o hviezdu na Chodníku slávy?

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Film a TV

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...