Cyklistov čaká na Okolo Poľska záverečná etapa, Saganov tímový kolega sa pobije o žltý dres

Okolo polska.jpg
Foto: ilustračné, facebook.com/tourdepologne

ZAKOPANÉ 4. augusta (WebNoviny.sk) – Skvelý poľský cyklista Michal Kwiatkowski nechýbal vo štvrtok v cieli predposlednej etapy pretekov Okolo Poľska v Zakopanom. Náročné horské kilometre však neabsolvoval ako súčasť pelotónu World Tour, ale spoločne s deťmi.

Tohtoročný víťaz prestížnej jarnej klasiky Miláno – San Remo je ambasádorom Nutella Mini tour de Pologne, čiže akejsi detskej verzie pretekov Okolo Poľska a pochvaľuje si to.

Favoritmi Teuns a Majka

Samozrejme, je škoda, že nie som v pelotóne, lebo tohtoročné preteky sa profilom trochu líšia od predchádzajúcich. Som však rád, že som mohol byť na štarte s deťmi. Keď som bol ja dieťa, sledoval som preteky Okolo Poľska a sám sa zúčastňoval na podujatiach detskej Mini Tour de Pologne. Je to skvelá iniciatíva, keďže vo svete nie je veľa pretekov, kde môžu deti súťažiť na tej istej trati ako profesionálni jazdci,“ uviedol Michal Kwiatkowski v tlačovej správe organizátorov Okolo Poľska.

Majster sveta z roku 2014 zo španielskej Ponferrady a jeden z hlavných ťahúňov Chrisa Frooma na jeho ceste k nedávnemu štvrtému celkovému triumfu na Tour de France sa vyjadril aj aktuálnej situácii na Okolo Poľska, kde pred záverečnou horskou etapou v Tatranskej Bukovine vedie Belgičan Dylan Teuns s náskokom 6 sekúnd pred Kwiatkowského krajanom Rafalom Majkom. Práve Teuns vo štvrtok v Zakopanom vyzliekol zo žltého dresu lídra pelotónu Slováka Petra Sagana, ktorý nezvládol spolu s najlepšími náročnú porciu v kopcoch a v závere radšej šetril sily na ďalšie preteky.

Kwiatkowski očakáva veľkú šou

Piatková etapa v Bukovine bude veľká šou. Okrem môjho tímového kolegu Wouta Poelsa práve Rafal Majka má veľkú šancu na celkový triumf,“ myslí si Kwiatkowski. „Celkovo majú preteky Okolo Poľska úžasnú atmosféru, divácku, ale aj pretekársku. Je skvelé vidieť v každej etape množstvo ľudí pri trati. Rovnako skvelé je mať v celkovom poradí desať cyklistov s odstupom do polminúty pred záverečnou etapou,“ dodal Kwiatkowski.

Dvadsaťsedemročný Poliak zároveň potvrdil, že jeho najbližší program neobsahuje preteky Grand Tour Vuelta a Espaňa. Sústredí sa na úspech na svetovom šampionáte v nórskom Bergene (24. 9.) a tiež na záverečnej monumentálnej klasike sezóny Okolo Lombardska (7. 10.). Ešte predtým 27. augusta by nemal chýbať na jednorazových pretekoch Bretagne Clasic Ouest France v Plouay. „Strávil som teraz istý čas bez bicykla a už sa teším na september. Najlepším spôsobom prípravy na majstrovstvá sveta a Lombardiu je náročný tréningový kemp namiesto pretekového diania. Pred štartom v Plouay preto absolvujem dva týždne vo vysokej nadmorskej výške v Livigne,“ informoval Kwiatkowski na webe Cyclingnews.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal KwiatkowskiPeter SaganRafal Majka