D. Lipšic poprel, že by expremiérke núkal vstup do strany

Lipšic

BRATISLAVA 9. mája (WEBNOVINY) – Podpredseda KDH Daniel Lipšic odmieta, že by ponúkal expremiérke Ivete Radičovej vstup do novej strany.

O svojej politickej budúcnosti sa chce rozhodnúť do konca mája. Denník Sme v sobotu napísal, že bývalá premiérka Iveta Radičová odmietla ponuku podpredsedu KDH Daniela Lipšica na členstvo v novej politickej strane, o ktorej Lipšic uvažuje.

„V Sme to bolo zjavne posunuté. Ponuku Radičovej do novej strany som nedával. Hovorili sme o vízii,“ povedal v stredu Lipšic pre agentúru SITA po stretnutí predstaviteľov KDH, kde sa ho na medializované informácie pýtali.

Lipšic tvrdí, že s Radičovou hovorili o tom, ako ponúknuť perspektívu stredopravým voličom. Na otázku, či termín do konca mája neplatí len pre kandidatúru na predsedu KDH odpovedal „to sa týka ako ďalej s víziou pre pravicového voliča.“

Podpredseda KDH Július Brocka nechce špekulovať o tom, či Daniel Lipšic zostane v KDH. „Budem čakať do konca mája na definitívne vyjadrenie Daniela Lipšica,“ povedal Brocka. Členov zaujímali názory Lipšica v súvislosti s publikovanými informáciami v posledných dňoch. „Povedal nám, že sa vyjadrí ako ďalej do konca mája,“ dodal Brocka.

Lipšic sa minulý týždeň s Radičovou zhodli, že situácia na pravej strane politického spektra je dosť zlá.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel LipšicIveta RadičováJúlius Brocka