Dajte si Bacha na Google, vtiahne vás do skladania hudby

Google, Johann Sebastian Bach
Miniaplikácia, ktorá harmonizuje jednoduchú melódiu do podoby Bachových skladieb pri príležitosti výročia narodenia Johanna Sebastiana Bacha. Reprofoto: Google

BRATISLAVA 21. marec (WebNoviny.sk) – Spoločnosť Google si vo svojom vyhľadávači pripomenula výročie narodenia nemeckého hudobného skladateľa Johanna Sebastiana Bacha.

Návštevníci si môžu cez miniaplikáciu zložiť vlastnú melódiu, ktorú umelá inteligencia pomocou strojového učenia dokáže harmonizovať do Bachovho štýlu hudby.

Svoj výtvor si môžete stiahnuť

Na začiatok stačí vytvoriť jednoduchú melódiu jedného nástroja, ktorá sa pretvorí na hru so štyrmi nástrojmi. Vývojári z Google pridali okrem barokového nádychu melódií aj rockový štýl z 80. rokov.

Svoj umelecký kúsok je na záver možné stiahnuť vo formáte midi alebo aj publikovať na niektorých sociálnych sieťach.

Johann Sebastian Bach

Nemecký hudobný skladateľ Johann Sebastian Bach sa narodil 21. marca 1685 v meste Eisenach v rodine hudobníkov Jeho otec hral na viacero hudobných nástrojov a Bachov brat bol tiež hudobníkom.

Z pokorného Johanna Sebastiana sa stal výnimočný organista, ktorého skladby sa hrávajú doteraz, pričom jeho melódie boli vysielané aj do vesmíru.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Johann Sebastiana Bach
Firmy a inštitúcie Google