Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Migranti
migranti Foto: SITA/AP
26. januára 2016 SprávySvet od SITASITA Diskusia()

Dáni prijali kontroverzný zákon, odoberú majetok migrantom

Kodaň 26. januára (WebNoviny.sk) – Dánsky parlament prijal dnes návrh kontroverzného zákona, ktorý umožňuje úradom odoberať žiadateľom o azyl prichádzajúcim do krajiny osobný majetok, čím sa majú uhrádzať náklady na ich pobyt v krajine. Informovali o tom svetové agentúry.

Kodaň tvrdí, že týmto opatrením začnú pre migrantov platiť podobné pravidlá ako pre bezdomovcov, ktorí pri nárokovaní si na sociálne výhody musia predať majetok presahujúci určitú hodnotu.

Prijatie zákona sa podľa stanice BBC očakávalo. Dánski zákonodarcovia tiež odsúhlasili odloženie plánov na to, aby k žiadateľom o azyl v Dánsku mohli pricestovať aj ich ďalší rodinní príslušníci.

Na základe prijatého zákona bude možné žiadateľom o azyl konfiškovať hotovosť alebo osobný majetok presahujúci hodnotu 10.000 dánskych korún (1340 eur). Prostriedky majú byť využité na pokrytie nákladov spojených s ich pobytom v Dánsku. Migrantom však nebudú odoberané osobné predmety, na ktoré majú citovú väzbu, ako sú svadobné prstene, a ani základné potreby, napríklad mobilné telefóny či náramkové hodinky.

Citovaný legislatívny návrh ešte počas jeho prerokovávania kritizovali Rada Európy, Európska komisia i Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR).

Odporúčané články

Radu Európy znepokojuje postoj Dánska k prisťahovalcom Severná Európa čelila minulý týždeň náporu tisícov utečencov

Témy

Diskusia

objektívny " ...keď sa do ich situácie sám vžiješ... " . vyzerá, že PHÆTON má pravdu, ty si dajaký islamista ...alebo havloid PHÆTON 10:27 - teba bastard treba nahlásiť na políciu za propagáciu teroristickej organizácie! proislam 20:12 - k vyberaniu krajín, myslím si, že majú nejaké právo si vybrať, kde chcú žiť. Vedia, že Európa je demokratická, tak idú tam. Ono, všetko sa to dá vysvetliť, keď sa do ich situácie sám vžiješ. A v Európe... PHÆTON RE objektívny - 20:12 - je to moslimská sviňa, a tá sa bude oháňať s právami a o všetkom ružovo básniť, pričom len čaká na čas, keď si bude istý, že ich je toľko a majú dosť prostriedkov na to,... objektívny 18:18 postupne: "Myslím si, že 80 % obyvateľov by sa snažilo zdrhnúť do krajiny, kde nie je vojna" áno a preto si vyberajú kde chcú ísť. Ako keby si na smrť hladný vyberal, že chlieb nechce, že chce kaviár :-)...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Svet

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...