Daniela Hantuchová prehrala v Sofii aj posledný zápas

Hantuchová na US Open dohrala
Daniela Hantuchová počas zápasu 1. kola US Open proti ruskej tenistke Anastasii Pavľučenkovovej, v ktorom prehrala 4:6, 6:7. Foto: SITA/AP

SOFIA 2. novembra (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Daniela Hantuchová sa s účinkovaním na koncoročnom výberovom podujatí Qatar Airways WTA Tournament of Champions v bulharskej Sofii rozlúčila prehrou.

Hantuchová podľahla v piatok Taiwančanke Chsieh Su-wej za 99 minút 1:6, 6:0, 4:6 a v skupine Serdika obsadila bez zisku bodu poslednú 4. priečku.

Dvadsaťdeväťročnej popradskej rodáčke nevyšiel vstup do duelu o prestíž, keď úvodný gem získala v prvom sete až za stavu 0:5. V druhom dejstve však nedovolila súperke uhrať ani jeden gem.

V rozhodujúcom treťom sete nezvládla svoj servis v desiatej hre, keď sa ešte dostala z 0:40 na zhodu, ale potom sa už tešila Chsieh Su-wej. Hantuchová si zo Sofie odnáša šek na 35 000 dolárov a 75 bodov do svetového rebríčka.

Švédska tenistka Sofia Arvidssonová uspela v úvodnom z troch stretnutí štvrtého dňa programu podujatia Qatar Airways WTA Tournament of Champions. Náhradníčka za zdravotne indisponovanú Rusku Mariu Kirilenkovú viedla v základnej skupine Sredec nad Číňankou Ťie Čeng 5:1, keď súperka po 36 minútach odstúpila.

Už od štvrtka bolo známe, že z tejto skupiny postúpia do sobotňajšieho semifinále Ruska Naďa Petrovová a domáca Cvetana Pironkovová. O prvenstve v konečnej tabuľke rozhodol ich vzájomný duel. Petrovová otočila jeho vývoj a Pironkovovú zdolala za 129 minút 5:7, 6:1, 6:3.

Ruská víťazka bude medzi najlepšími štyrmi čeliť Talianke Roberte Vinciovej a zdolaná Bulharka nastúpi v semifinále proti Dánke Caroline Wozniackej, ktorá v skupine Sredika dominovala s bilanciou 3:0. Pironkovová postúpila z mikroskupiny troch hráčok s jedným víťazstvom na konte na základe pravidla o rozhodujúcom vyššom počte absolvovaných stretnutí.

Skupina Sredec:

Sofia Arvidssonová (Švéd.-9) – Ťie Čeng (Čína-6) 5:1 – skreč, Ťie Čeng po 36 minútach odstúpila

Naďa Petrovová (Rus.-2) – Cvetana Pironkovová (Bul.-8) 5:7, 6:1, 6:3 za 129 minút

5. Ťie Čeng 3 0 3 1:6 22:27 0

Legenda: poradie, hráčka, zápasy, víťazstvá, prehry, sety, gemy, body.

Predchádzajúce výsledky: Cvetana Pironkovová (Bul.-8) – Ťie Čeng (Čína-6) 2:6, 6:4, 7:6 (4) za 162 minút, Maria Kirilenková (Rus.-3) – Cvetana Pironkovová (Bul.-8) 6:1, 6:4 za 84 minút, Naďa Petrovová (Rus.-2) – Ťie Čeng (Čína-6) 6:3, 6:3 za 94 minút, Naďa Petrovová (Rus.-2) – Maria Kirilenková (Rus.-3) 3:6, 7:6 (4), 6:3 za 169 minút

Pozn.: Kirilenková v piatok nenastúpila pre ochorenie dýchacích ciest, nahradila ju Arvidssonová. Pironkovová v prípade rovnosti troch tenistiek v konečnej tabuľke postúpi na základe vyššieho počtu odohraných zápasov.

4. Hantuchová 3 0 3 2:6 30:40 0

Doterajšie výsledky: Roberta Vinciová (Tal.-4) – Daniela Hantuchová (SR-7) 6:1, 6:2 za 65 minút, Caroline Wozniacka (Dán.-1) – Chsieh Su-wej (Taiw.-5) 6:2, 6:2 za 61 minút, Caroline Wozniacka (Dán.-1) – Roberta Vinciová (Tal.-4) 6:3, 6:1 za 69 minút, Caroline Wozniacka (Dán.-1) – Daniela Hantuchová (SR-7) 3:6, 7:6 (4), 6:4 za 166 minút, Roberta Vinciová (Tal.-4) – Chsieh Su-wej (Taiw.-5) 6:1, 6:2 za 54 minút

Viac k osobe Caroline WozniackaChsieh Su-wejCvetana PironkovováDaniela HantuchováMaria KirilenkováNaďa PetrovováRoberta VinciováŤie Čeng