Maria Kirilenková začala úspešne, Wozniacka zdolala Vinciovú

Caroline Wozniacká

SOFIA 31. októbra (WEBNOVINY) – Dánska tenistka Caroline Wozniacka nasadená ako prvá zvíťazila v záverečnom treťom zápase druhého dňa programu koncoročného výberového podujatia Qatar Airways WTA Tournament of Champions v bulharskej Sofii v základnej skupine Serdika nad Taliankou Robertou Vinciovou, štvorkou rozpisu, v druhom vzájomnom dueli za 69 minút 6:3, 6:1 a je na prahu postupu do sobotňajšieho semifinále.

V tejto skupine sú aj Daniela Hantuchová a Taiwančanka Chsieh Su-wej.

Dvadsaťdvaročná niekdajšia líderka singlového svetového rebríčka Wozniacka (11.) sa revanšovala terajšej jednotke deblového renkingu Vinciovej (16.) za prehru 4:6, 5:7, ktorú inkasovala vlani v kanadskom Toronte.

Severanka s poľskými koreňmi sa môže posunúť do Top 10 k 5. novembru, ak sa v Sofii na tzv. malých MS dostane do finále bez prehry v skupine alebo získa titul.

V ostatných dvoch rokoch silvestrovala na vrchole hodnotenia. Po prehre z 1. kola newyorských US Open s Rumunkou Irinou-Cameliou Begovou má Wozniacka zápasovú štatistiku 16:2. Vo štvrtok nie pred 17.15 h SEČ si zmeria sily s Hantuchovou.

Daniela Hantuchová - Maria Kirilenková

Predtým si v skupine Sredec poradila Ruska Maria Kirilenková s domácou rovesníčkou Cvetanou Pironkovovou, osmičkou žrebu, v súboji dvoch držiteliek voľnej karty za 84 minút 6:1, 6:4.

Dvadsaťpäťročná priateľka hokejistu Alexandra Ovečkina Kirilenková, 15. v počítačovom poradí dvojhry, čelila Pironkovovej (44.) premiérovo v kariére. Bola poslednou z ôsmich aktérok, ktorá sa zapojila do diania na tomto turnaji pre rebríčkovo najvyššie postavené víťazky tohtoročných podujatí so štatútom International. V nedeľu sa radovala s krajankou Naďou Petrovou z titulu vo štvorhre na „veľkých“ MS WTA v tureckom Istanbule.

Spomenutá Petrovová nasadená ako druhá zvíťazila v úvodnom stredajšom stretnutí v rovnakej základnej skupine nad Číňankou Ťie Čeng, šestkou turnaja, za 94 minút hladko 6:3, 6:3.

Tridsaťročná niekdajšia trojka svetového rebríčka Petrovová, momentálne 13. v renkingu, opäť dokázala, že proti 29-ročnej Ťie Čeng (29.) to vie: v bilancii zo vzájomných duelov zvýšila už na 9:1. Nadviazala na triumf 6:4, 7:6 (7), ktorý dosiahla v 1. kole na OH 2012 v Londýne.

4. Hantuchová 1 0 1 0:2 3:12 0

Legenda: poradie, hráčka, zápasy, víťazstvá, prehry, sety, gemy, body.

Predchádzajúce výsledky: Roberta Vinciová (Tal.-4) – Daniela Hantuchová (SR-7) 6:1, 6:2 za 65 minút, Caroline Wozniacka (Dán.-1) – Chsieh Su-wej (Taiw.-5) 6:2, 6:2 za 61 minút

4. Ťie Čeng 2 0 2 1:4 22:27 0

Predchádzajúci výsledok: Cvetana Pironkovová (Bul.-8) – Ťie Čeng (Čína-6) 2:6, 6:4, 7:6 (4) za 162 minút