Dominika Cibulková postúpila v Moskve ľahko do štvrťfinále

Dominika Cibulková skončila na rakete Vinciovej
Tenistka Dominika Cibulková počas 3. kola na turnaji US Opne v zápase proti Roberte Vinciovej z Talianska. Foto: SITA/AP

MOSKVA 17. októbra (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Dominika Cibulková nasadená ako piata zvíťazila v stredajšom zápase osemfinálového 2. kola dvojhry na turnaji WTA Kremlin Cup v Moskve (Premier, dotácia 740 000 USD, tvrdý povrch RuKortHard v hale) nad Bulharkou Cvetanou Pironkovovou, 44. v renkingu, v ich už siedmom vzájomnom súboji za 76 minút suverénne 6:2, 6:3.

Petrom Miklušičákom trénersky vedená Cibulková síce prišla o náskok 2:0, ale od stavu 2:2 si až do konca prvého setu pripisovala gemy už len ona. V druhom dejstve pri skóre 2:0 síce v „maratónskom“ geme s 22 bodmi napokon stratila podanie, ale následne odskočila z 2:1 na 4:1.

V šiestej hre nezužitkovala dve šance na dosiahnutie brejkovej „poistky“, už sa jej to však nevypomstilo. Ako podávajúca v deviatom geme premenila premiérový mečbal.

O dva roky staršej Plovdivčanke sa slovenská jednotka revanšovala za prehru 6:7 (4), 2:6, ktorú inkasovala na wimbledonskej tráve v rámci OH 2012 v Londýne. Predvlani v Moskve práve medzi najlepšími šestnástimi prekonala Pironkovovú 6:4, 6:1.

Obhajkyňa titulu Cibulková bude vo štvrťfinále v ruskej metropole hrať s niekdajšou jednotkou hodnotenia Caroline Wozniackou (11.), proti ktorej má seniorskú štatistiku 3:8. V auguste vo štvrťfinále na tvrdom povrchu v New Haven inkasovala od 22-ročnej Dánky s poľskými koreňmi debakel 2:6, 1:6. V juniorskom období kariér týchto dvoch aktérok vlaňajšej bratislavskej exhibície Tennis Classic bolo skóre 1:1.