Danko mal v Moskve prejav spolu s Lavrovom a Volodinom, ktorý je na sankčných zoznamoch EÚ

Andrej Danko v ruskej Štátnej dume
Predseda parlamentu Andrej Danko počas prejavu v ruskej Štátnej dume. Foto: archívne, www.facebook.com.

BRATISLAVA 4. júna (WebNoviny.sk) – Predseda Národnej rady SR Andrej Danko na Medzinárodnom fóre pre rozvoj parlamentarizmu v Moskve vystúpil s prejavom ako jeden z úvodných rečníkov spolu s predsedom ruskej Štátnej dumy Viačeslavom Volodinom, ruským ministrom zahraničných vecí Sergejom Lavrovom a podpredsedom Dumy Piotrom Tolstým. Informoval o tom tlačový odbor parlamentu.

Volodin je pritom na sankčných zoznamoch EÚ za svoju úlohu pri anexii Krymu, Danko sa už v minulosti chválil dobrým vzťahom s ním. Danko podľa tlačovej správy hovoril aj o rozpade Československa. „Dlhé roky sme žili v područí iných národov. Rozišli sme sa s našimi českými bratmi priateľskou cestou,“ píše sa v tlačovej správe.

Danko okrem toho hovoril aj o kybernetickej bezpečnosti, šírení neoverených informácií aj sankciách voči Rusku. „Urobme všetko preto, aby sme prekonali veci, ktoré nás rozdeľujú. Sankcie nie sú, a nikdy nebudú riešením. Riešením je len otvorený dialóg, láska a porozumenie a na to, žiaľ, zabúdame,“ vyzval predseda NR SR.

Parlamentnú delegáciu v Moskve čakajú ešte viaceré bilaterálne rokovania.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoSergej LavrovViačeslav Volodin