Dankova SNS chce spolupracovať s odborármi aj na návrhu o podnikových bytoch

Andrej Danko
Predseda NR SR Andrej Danko. Foto: SITA/Branislav Bibel

Konfederácia odborových zväzov (KOZ SR) môže rátať s podporou strany SNS. Po spoločnom rokovaní predstaviteľov SNS so zástupcami KOZ SR o tom informoval predseda parlamentu Andrej Danko s tým, že strana má záujem o spoluprácu a je pripravená vylepšovať sociálnu oblasť.

Priority pre najbližšie obdobie

„Máme za sebou rokovania, ktorých cieľom bolo vysvetliť iniciatívy a legislatívne návrhy v pracovnoprávnom vzťahu,“ uviedol Andrej Danko. Ako povedal predseda parlamentu, s konfederáciou sa rozprávali aj o podnikových bytoch, konkrétne o zvýhodnení daní pre takéto byty.

„Dohodli sme sa, že oni vypracujú ešte legislatívne doplnenie podnikových bytov tak, aby sa dotýkali aj štátnych zamestnancov, treba si všímať verejnú správu a policajtov,“ dodal Andrej Danko.

Ako uviedol prezident KOZ SR Marián Magdoško, so stranou preberali aj priority na najbližšie obdobie. „Doteraz sme rokovali len so SMER-SD, lebo žiadna iná politická strana nás neoslovila,“ uviedol Magdoško.

V prospech zamestnancov

So stranou SNS rokovali aj o aktuálnej situácii a zákonoch, ktoré sú momentálne v legislatívnom procese, kde sa konfederácia plánuje zapojiť do pripomienkového konania.

„Máme záujem, aby sa hlavné programové tézy konfederácie dostali aj do povedomia verejnosti a začali sa realizovať, lebo sú v prospech všetkých zamestnancov na Slovensku,“ uviedol Magdoško.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoMarián Magdoško
Firmy a inštitúcie Konfederácia odborových zväzov SR (KOZ)SNS Slovenská národná strana