Demitra exceloval v KHL, dal gól a na tri prihral

Bez názvu
Pavol Demitra Foto: SITA/Michal Burza

MOSKVA 12. decembra (WEBNOVINY) – Slovák Pavol Demitra sa zaskvel v nedeľňajších stretnutiach Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), keď v zápase Lokomotiv Jaroslavľ – Severstaľ Čerepovec (8:2) zaznamenal 1 gól a 2 asistencie.

Najproduktívnejší hráč tohtoročného olympijského turnaja vo Vancouveri je v kanadskom bodovaní súťaže celkovo na 8. mieste s 33 bodmi za 9 gólov a 24 prihrávok. Tridsaťšesťročný Demitra strelil v poradí ôsmy gól svojho tímu a v bránke Čerepovca prekonal svojho kolegu z reprezentácie SR Rastislava Staňu, ktorý na začiatku II. tretiny vystriedal Košečkina. Do kanadského bodovania sa zapísali taktiež slovenskí legionári Spartaka Moskva.

Obranca Ivan Baranka zaznamenal úvodný gól svojho tímu v súboji s Atlantom Mytišči, Štefan Ružička zvyšoval na 2:0 a hoci moskovský tím viedol aj 3:0, napokon prehral 3:4 po predĺžení. Slovenský obranca Atlantu Jaroslav Obšut prihrával v druhej minúte nadstaveného času na víťazný gól Mozjakinovi.

Súhrn výsledkov:

Lokomotiv Jaroslavľ – Severstaľ Čerepovec 8:2 (3:1, 5:1, 0:0) – Pavol Demitra (Jaroslavľ) 1+2, Rastislav Staňa (Čerepovec) chytal od 21. minúty

Spartak Moskva – Atlant Mytišči 3:4 po predĺžení (3:1, 0:1, 0:1 – 0:1) – Štefan Ružička 1+1, Ivan Baranka (obaja Spartak 1+0), Jaroslav Obšut (Mytišči) 0+1

Avangard Omsk – Barys Astana 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)

Chanty Mansijsk – Víťaz Čechov 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)

Rubin Kazaň – Dinamo Riga 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

Neftechimik Nižnekamsk – Dinamo Minsk 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

OHK Dinamo Moskva – CSKA Moskva 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)

Nižnij Novgorod – SKA Petrohrad 5:2 (5:2, 0:0, 0:0)

Viac k osobe Ivan BarankaJaroslav ObšutPavol DemitraRastislav StaňaRubin KazaňŠtefan Ružička