Detva revitalizuje vnútroblok na ulici Andreja Hlinku, získala státisíce eur z eurofondov

ihrisko
Foto: ilustračné, Getty Images

BANSKÁ BYSTRICA 3. apríla (WebNoviny.sk) – V Detve počas jarných dní pokračuje revitalizácia vnútrobloku na ulici Andreja Hlinku. Na jeho financovanie získala samospráva dotáciu z fondov Európskej únie 468 528 eur, pričom ďalšie náklady sa uhradia z rozpočtu mesta Detva.

Ako agentúru SITA informovala referentka pre styk s verejnosťou z MsÚ v Detve Zuzana Vrťová, projekt by mal byť ukončený do júla 2019.

Pribudnú ihriská aj altánok

Verejné priestranstvá medzi bytovými domami chce mesto Detva oživiť novými prvkami, ako sú ihriská pre deti, nové spevnené plochy zo zámkovej dlažby, nové trávniky aj na miestach, kde boli staré spevnené plochy, kvetinové záhony, lavičky a chodníky pre korčuliarov.

Pribudnúť má aj altánok s pergolou a malá fontánka s pitnou vodou,“ dodala Vrťová. Trávniky doplnia nové nízke dreviny a stromy.

Workoutové ihrisko

Na ihrisku pre dvoj- až päťročné deti osadia duny, preliezačky a hojdačku. Ihrisko pre deti vo veku od päť do dvanásť rokov doplní lezecká stena, preliezková zostava a balansovacie kolíky. Nárazová plocha na oboch ihriskách bude z gumeného liateho povrchu.

Na cvičenie s vlastnou váhou je určené tzv. workoutové ihrisko. Deti na revitalizovanom verejnom priestranstve nájdu aj kolotoče a hojdačky.

Súčasťou revitalizácie je aj rekonštrukcia schodiska a vybudovanie spevnenej plochy pre smetné koše, ktoré budú zastrešené plechom a oplotené drevoplastovými doskami,“ uzavrela Vrťová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom