Divoké letné kino v Schaubmarovom mlyne

18 7_22 8 schaubmarov mlyn_noc muzei a galerii_foto martina mlcuchova 1.jpg
Foto: SNG

Príďte k nám stráviť štyri filmové letné večery počas júla a augusta.

V spolupráci s filmovým publicistom a dramaturgom Tomášom Hudákom prinášame výber silných filmov, ktoré v sebe prepájajú témy súvisiace s výstavou Do divočiny a prostredím mlyna. Štyri filmy s vysokou umeleckou a estetickou hodnotou, filmy, ktoré sa oplatí vidieť aspoň raz v živote.

Hodinu pred každým premietaním otvoríme výstavu Do divočiny ako predohru k filmu. Pozývame do kina pod holým nebom, s pohárom vína a jedinečným filmovým zážitkom.

Viac informácií na: https://www.sng.sk/sk/pezinok/program
Schaubmarov Mlyn, Cajlanská 255, Pezinok
Jednotné vstupné: 4 € (v cene je zahrnuté vstupné na film a prehliadka výstavy)
Výstava bude otvorená vždy od 20.00

Štvrtok 18.7. | 21.15
Šťastný Lazzaro | Lazzaro felice

Réžia: Alice Rohrwacher / 2018 / IT / 125 min. / taliansky s českými titulkami

Mladý sedliak Lazzaro je taký dobrosrdečný, až ho často považujú za prostáčika. Žije v odľahlej časti Talianska v izolovanej komunite roľníkov, ktorí pracujú pre miestnu šľachtickú rodinu ako nevoľníci. Kontakt so zvyškom sveta stratili už pred desiatkami rokov, no odrazu sa premiestnia v ćase a ocitajú sa uprostred moderného sveta. Zatiaľ čo ostatní prežívajú tvrdý stret s novou realitou, Lazzaro zostáva až dojemne dobrý a prirodzený a pôsobí ako čriepok stratenej minulosti.

18 7 stastny lazzaro.jpg
Foto: SNG

Štvrtok 25.7. | 21.15
O tele a duši | Testről és lélekről

Réžia: Ildikó Enyedi / 2017 / HU / 116 min. / maďarsky s českými titulkami

O tele a duši je nekonvenčný príbeh lásky dvoch odlišne zmrzačených ľudí: starnúceho finančného riaditeľa bitúnku a mladej, uzavretej kvalitárky mäsa. Obaja hrdinovia, postupne ohromení zistením, že majú rovnaké sny, sa ich postupne pokúšajú spoločne plniť. Ľahko excentrická, taktilná i odťažitá romanca s prvkami každodennej drámy a čiernej komédie sugestívne tematizuje dualitu bdelosti a snenia, beštiality a humanity, duše a tela.

15 7 o tele a dusi.jpg
Foto: SNG

Štvrtok 8.8. | 21.15
Hranica | Gräns

Réžia: Ali Abbasi /2018, SE, DK / 110 min. / švédsky s českými titulkami

Tina pracuje ako dôstojníčka colnej služby, čo sa v prípade ženy, ktorá šokuje okolie zdeformovanou tvárou, môže zdať nelogické. Lenže Tina má neuveriteľný čuch. Dokáže na diaľku odhaliť tých, ktorí majú strach a v batožine nepovolené látky a materiály. Počas jedného rutinného dňa v službe stretne Voreho, zanedbaného a mastného vlasáča v koženej bunde, ktorého pach nepripomína nič z toho, čo Tina dosiaľ cítila. Vore je kľúčom k jej záhadnej identite.

8 8 hranica.jpg
Foto: SNG

Štvrtok 22.8. | 21.15
Toto je náš svet | Captain Fantastic

Réžia: Matt Ross / 2016 / US / 118 min. / anglicky s českými titulkami

V lesoch na severozápade USA žije Ben, ktorý oddane vychováva, tu v srdci divokej prírody, svojich šesť detí. Následkom nečakaných tragických udalostí je nútený spolu s nimi opustiť ich alternatívny svet a vydať sa do toho skutočného. Dochádza ku konfrontácii s realitou a otázkou, čo znamená byť rodičom.

22 8 toto je nas svet.jpg
Foto: SNG

Inzercia

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SNG Slovenská národná galéria