Do kín prídu Muži v čiernom aj Mel Gibson

Muži v čiernom 3
Will Smith a Josh Brolin vo filme Muži v čiernom 3 Foto: Columbia Pictures

Tento týždeň prinesie do slovenských kín dve filmové novinky – akčnú sci-fi komédiu Muži v čiernom 3 a akčný film Moje letné prázdniny.

Will Smith sa vracia v čiernom obleku, aby zachránil Zem

Akčná sci-fi komédia Muži v čiernom 3 v réžii Barryho Sonnenfelda vracia na filmové plátna obľúbených agentov, ktorí dohliadajú na mimozemskú činnosť a bezpečnosť našej planéty. O scenár tretej snímky sa postarali Etan Cohen a David Koepp.

Agent J (Will Smith) počas svojich 15 rokov s Mužmi v čiernom už videl veľa nevysvetliteľných vecí, ale nič, ani mimozemšťania, ho nedokáže tak zmiasť ako jeho sarkastický, tajnostkársky partner. Keď je ale život agenta K (Tommy Lee Jones) a osud planéty v ohrození, musí agent J cestovať v čase späť do minulosti, aby dal všetko do poriadku. Zistí tak, že existujú tajomstvá o vesmíre, o ktorých mu K nikdy nepovedal – tajomstvo, ktoré mu odhalí, keď sa spojí s mladým agentom K (Josh Brolin), aby zachránil svojho partnera, agentúru a budúcnosť ľudstva.

V snímke si zahrali aj Jemaine Clement, Michael Stuhlbarg, Emma Thompson, Alice Eve, Kevin Covais, Rip Torn, Nicole Scherzinger, Mike Pyle, Justin Bieber, Tim Burton a ďalší.

HODNOTENIE

www.csfd.cz: 66% (31 hodnotení)

www.imdb.com: v čase našej uzávierky nebolo k dospozícii

www.rottentomatoes.com: kritici – 62% (34 recenzií) / užívatelia – v čase našej uzávierky nebolo k dospozícii

Akčná dovolenka Mela Gibsona

Moje letné prázdniny
Foto: Icon Entertainment International

O produkciu akčnej snímky s prvkami čiernej komédie Moje letné prázdniny v réžiiAdriana Grunberga sa postaral Mel Gibson, ktorý vo filme stvárnil aj hlavnú rolu a spolu s režisérom a Stacym Perskiem spolupracoval aj na scenári.

Hlavnou postavou snímky je Driver (Mel Gibson), ktorý ukradne slušný balík peňazí, aby mohol zvyšok života stráviť dovolenkou na pláži s dostatkom vína a žien. Situácia sa mu však vymkne z rúk a dostane sa do šialenej naháňačky s pohraničnou strážou. Za mexickými hranicami ho zadržia a po výmene názorov sa dostane do drsného a nebezpečného sveta, ktorý sa volá El Pueblito.

Tam stretáva malého chlapca, ktorý sa ho snaží naučiť v tomto zvláštnom svete prežiť. Vďaka nemu nie len prežije, ale stretne aj jeho krásnu mamičku. Situácia sa však začína vyhrocovať a všetci sa dostávajú do problémov, pretože gangsteri chcú späť svoje peniaze.

Filmové El Pueblito vzniklo podľa skutočného miesta s názvom Centro de Readaptación Social de La Mesa, ktoré vzniklo ako experiment v roku 1956 v Tijuane. Dvetisíc väzňov si tam mohlo do väzenia vziať svoje ženy, deti, priateľky a celé rodiny, čím vzniklo takzvané väzenské ghetto.

Spolu s Gibsonom si vo filme zahrali aj Peter Stormare, Dean Norris, Bob Gunton, Scott Cohen, Patrick Bauchau, Stephanie Lemelin, Gustavo Sánchez Parra, Daniel Giménez Cacho, Jesús Ochoa, Dolores Heredia a ďalší.

https://youtube.com/watch?v=9KsnI4SeyIg

HODNOTENIE

www.csfd.cz: 69% (230 hodnotení)

www.imdb.com: 7,5 z 10 (hodnotenia 6 087 používateľov)

www.rottentomatoes.com: kritici – 80% (35 recenzií) / užívatelia – v čase našej uzávierky nebolo k dospozícii

Informácie pochádzajú z webových stránok www.itafilm.sk a bontonfilm.sk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Justin BieberMel GibsonNicole ScherzingerTim Burton