Do Rock’n’rollovej siene slávy uvedú aj Radiohead, The Cure, Def Leppard a Janet Jackson

Thom Yorke (Radiohead), Joe Elliott (Def Leopard), Janet Jackson, Robert Smith (The Cure)
Zľava zhora: Thom Yorke (Radiohead), Joe Elliott (Def Leopard), Janet Jackson, Robert Smith (The Cure). Foto: SITA/AP - koláž WBN.

BRATISLAVA 14. decembra (WebNoviny.sk) – Predstavitelia Rock’n’rollovej siene slávy oznámili, že jej členmi sa na budúci rok stanú speváčky Janet Jackson a Stevie Nicks, a tiež kapely Radiohead, The Cure, Roxy Music, The Zombies a Def Leppard. Posledná menovaná skupina pritom zvíťazila v hlasovaní fanúšikov a fanúšičiek.

Sedemdesiatročná Stevie Nicks sa dočká tejto pocty po druhý raz, keďže členkou siene slávy je už od roku 1998, a to vďaka pôsobeniu v kapele Fleetwood Mac. Stane sa tiež prvou ženou, ktorú uvedú do siene slávy druhý raz. Slávnosť sa bude konať 29. marca 2019 v Barclays Center v newyorskom Brooklyne.

Medzi nominovanými, ktorí však tento rok neuspeli, boli Devo, John Prine, Kraftwerk, LL Cool J, MC5, Rage Against the Machine, Todd Rundgren a Rufus & Chaka Khan. Na zoznam sa mohli dostať interpreti, ktorí vydali debutovú nahrávku v roku 1993 alebo skôr.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Chaka KhanDef LeppardJanet JacksonLL Cool J