Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lekár
Foto: www.google.plus.com
9. 02. 2014 18:53 Ekonomika od SITASITA Diskusia

Dobrá správa pre lekárov, za preventívky dostanú viac

BRATISLAVA 9. februára (WEBNOVINY) – Všeobecní lekári, ako aj ich kolegovia špecialisti dostanú za preventívne prehliadky viac peňazí. Od začiatku roka im platby zvýšila Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) i zdravotná poisťovňa Union. Obe stanovili cenu bodu za preventívny výkon na 0,0385 eur.

Navýšenie o 1700 eur

Zo strany VšZP ide o 1,32-percentné navýšenie, Union upravoval cenu smerom hore o 10 percent. „Všeobecným lekárom pre dospelých sme na základe požiadavky združení zvýšili i počet bodov pri základnej preventívnej prehliadke z 350 na 390, čo znamená navýšenie pri tomto výkone o 1,715 eur,“ skonštatovala hovorkyňa VšZP Dana Gašparíková.

V Unione si všeobecní lekári pre dospelých môžu prilepšiť vďaka preventívnym prehliadkam aj nepriamo. „Union zdravotná poisťovňa motivuje všeobecných lekárov pre dospelých ďalším zvýšením ceny kapitácie v prípade splnenia stanoveného percenta vykonaných preventívnych prehliadok vo vzťahu k počtu kapitovaných poistencov,“ uviedla hovorkyňa Unionu Judita Smatanová.

Dôvera upravovala ceny v apríli

Poisťovne navýšili praktickým lekárom pre dospelých aj ceny kapitácie. VšZP v priemere o 3,59 percenta oproti minulému roku, Union tak urobila v dvoch vekových kategóriách o päť percent.

Tretia zdravotná poisťovňa pôsobiaca na Slovensku, Dôvera, naposledy upravovala ceny k 1. aprílu 2013. Cenové podmienky budú predmetom rokovaní opäť k aprílu toho roka. „Častejšie zmeny nepovažujeme ani za správne a dohodujeme si cenové podmienky na dlhšie časové obdobie,“ uviedla PR špecialistka Dôvery Monika Šimunová.

Zároveň dodáva, že v polovici minulého roka sa s lekármi združenými v Zdravite a Slovenskou lekárskou komorou dohodli na projekte, ktorého zámerom je zvýšenie počtu preventívnych prehliadok.

Odporúčané články

Všeobecných lekárov čakajú zmeny v štúdiu Úprava prednostných vyšetrení je zlá, tvrdia súkromní lekári

Neprehliadnite

Prezidentka Čaputová ocenila záväzok von der Leyen byť aktívnejšou v boji voči klimatickým zmenám Stratené doklady v Chorvátsku? Ako postupovať a kde si vybaviť náhradné Foto: Čiastočné zatmenie Mesiaca sledovalo aj Slovensko Foto: Poriadne opitý kamionista havaroval na D1 v smere na Trnavu, skončil prevrátený v priekope Zvýšenie minimálnej mzdy na 635 eur je zbytočný hazard, s návrhom odborárov nesúhlasí ani Klub 500 Glosa: Stožiar? A nie je 30 metrov trochu málo? 

Témy

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X