Dobrá správa pre vodičov, palivá v lete výrazne nezdražia

Benzínová pumpa, benzín
Foto: ilustračné, Thinkstock

BRATISLAVA 28. júna (WEBNOVINY) – Slovenských motoristov by nemala letná sezóna nemilo prekvapiť. Ceny pohonných látok by mali totiž počas letných mesiacov stagnovať alebo sa len mierne zvyšovať. Predpokladá to spoločnosť DKV Euro Service, ktorá pôsobí v oblasti logistiky a cestnej prepravy.

Predajcovia si majú polepšiť

Kým vlani v lete predstavovala na Slovensku priemerná cena nafty na stojanoch 1,35 eura za liter, tento rok odhadujeme cenu v rozmedzí 1,20 až 1,22 eura,“ uviedol výkonný riaditeľ slovenskej a českej pobočky spoločnosti DKV Euro Service Ondřej Pavlík.

Cez letnú sezónu by si mali polepšiť aj predajcovia pohonných látok. Firma DKV Euro Service totiž predpokladá nárast tankovania na Slovensku. „Dôvodom sú nielen relatívne nízke ceny pohonných hmôt, ale aj skutočnosť, že sa jazdia kratšie trasy. Znižuje sa tiež spotreba, čo predlžuje interval, kedy je nutné tankovať,“ dodal Pavlík.

Znížili sa ceny LPG

Ceny benzínov a nafty na slovenských čerpacích staniciach v minulom týždni stúpli. Ako informoval Štatistický úrad SR (ŠÚ), v minulom týždni vzrástli oproti predchádzajúcemu týždňu ceny 95-oktánového benzínu o 1,24 percenta, ceny 98-oktánového benzínu o 1,04 percenta a ceny motorovej nafty o 0,33 percenta. Znížili sa len ceny LPG, a to o 0,32 %. Priemerná cena najpredávanejšieho 95-oktánového benzínu bola v 25. týždni tohto roka na úrovni 1,387 eura za liter. Za 98-oktánový benzín zaplatili motoristi v priemere 1,561 eura za liter. Priemerná cena motorovej nafty sa v sledovanom týždni pohybovala na úrovni 1,200 eura za liter. Liter LPG stál v priemere 0,622 eura za liter.

Spoločnosť DKV Euro Service poskytuje služby v logistike a doprave zamerané na optimalizáciu nákladov a efektívne riadenie vozových parkov na európskych cestách. Medzi ne patria napríklad bezhotovostné platby za produkty a služby. DKV Euro Service je súčasťou DKV Mobility Services Group. Skupina je zastúpená v 42 krajinách, zamestnáva vyše 700 pracovníkov po celej Európe a v minulom roku dosiahla obrat 5,7 miliardy eur.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom