Drake prekonal rekord Michaela Jacksona v počte nominácií

Drake
Kanadský rapper a herec Drake. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 11. októbra (WebNoviny.sk) – Kanadský rapper, spevák a herec Drake ovládol s rekordnými trinástimi nomináciami zoznam tohtoročných kandidátov na American Music Awards. Dvadsaťdeväťročný rodák z Toronta tak prekonal zosnulého Michaela Jacksona, ktorý v roku 1984 získal jedenásť nominácií.

Drake však môže získať maximálne desať cien, keďže v troch kategóriách má dvojité zastúpenie. Rapper sa môže stať interpretom roka, najobľúbenejším popovým/rockovým interpretom aj najobľúbenejším rapovým/hip-hopovým interpretom. Po dve nominácie získal v kategóriách Najobľúbenejší rapový/hip-hopový album, Najobľúbenejšia soulová/r’n’b skladba a Spolupráca roka.

Sedem nominácií si pripísala na konto Rihanna, Adele a Justin Bieber ich majú päť a Beyoncé štyri. Všetci menovaní spoločne so Selenou Gomez, Arianou Grande, The Weekndom, Carrie Underwood a Twenty One Pilots zabojujú o triumf v hlavnej kategórii Interpret alebo interpretka roka. Tento rok organizátori pridali nové kategórie Turné roka a Videoklip roka, pričom kategóriu Singel roka rozdelili na štyri žánrové. Udeľovanie American Music Awards sa uskutoční 20. novembra v losangeleskom Microsoft Theater.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Carrie UnderwoodDrakeJustin Bieber