Matovič chce zisk z predaja Druckerových pozemkov rozdeliť ľuďom vo verejnom hlasovaní

Igor Matovič
Poslanec NR SR za stranu OĽaNO Igor Matovič. Foto: archívne, SITA/Marek Mrviš

BRATISLAVA 10. apríla (WebNoviny.sk) – Podľa lídra opozičného parlamentného hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igora Matoviča sa aj dnes snaží minister vnútra Tomáš Drucker (nom. Smer-SD) zavádzať verejnosť v tom, či bol alebo nebol v konflikte záujmov pri kúpe pozemkov.

Drucker vraj zavádza verejnosť

Ako sa ďalej uvádza v oficiálnom stanovisku Matoviča, ktoré agentúre SITA poskytol hovorca OĽaNO Matúš Bystriansky, ide o jasnú záležitosť, keďže Druckerova manželka obchodovala s ľuďmi, ktorí mali uzatvorené zákazky so Slovenskou poštou, ktorej šéfoval súčasný minister vnútra Tomáš Drucker.

„Minister Drucker sa aj dnes snaží ľudí zmiasť, že nebol v žiadnom konflikte záujmov pri kúpe pozemkov, lebo ich kupoval od Dušana Dvoreckého mladšieho. V skutočnosti však platí, že majiteľkou aj firmy Rempo, s. r. o., aj firmy Mlynské pole, s. r. o. je matka Dušana Dvoreckého Klára Dvorecká, čiže ide o ukážkový konflikt záujmov, keďže firme Rempo dohodil zákazky za milióny eur ako šéf pošty,“ uviedol Matovič.

O pozemky má stále záujem

Ten dodal, že jeho ponuka na odkúpenie pozemkov v okolí Trnavy stále platí. „V prípade trnavských pozemkov som rád, že to minister zobral z kratšej cesty a rozhodol sa týchto pozemkov vzdať. Samozrejme, moja ponuka, že odkúpim obe parcely v celkovej výmere 78 413 m2 za dvojnásobnú cenu, platí a zisk, ktorý následne predajom získame, rozdelíme medzi ľudí verejným hlasovaním,“ doplnil Matovič.

Minister vnútra Tomáš Drucker v utorok dôrazne poprel akékoľvek podozrenia z korupcie. Uviedol to na dnešnej tlačovej konferencii v reakcii na obvinenia lídra OĽaNO Igora Matoviča. Podľa vlastných slov si uvedomuje, že je verejne činná osoba a kontrola pôvodu majetku je opodstatnená a nemá s ňou žiadny problém. Zároveň však dodal, že Matovič úmyselne vytvára fabulácie, aby pošpinil meno svojich politických oponentov.

„Odmietam, že som využil svoje postavenie verejne činnej osoby na môj osobný finančných prospech alebo prospech mojich rodinných príslušníkov. Prijímam ponuku pána Matoviča na predaj pozemkov, pričom zisk venujem Národnému ústavu detských chorôb. Podľa môjho názoru kupovala moja manželka pozemky tak, ako znela ponuka. Rovnako tak sa príslušné pozemky predávali. Nevidím na tom nič čudné, ak človek investuje svoje osobné peniaze do nejakej oblasti a chce ich zhodnotiť,“ uviedol Drucker v reakcii na obvinenia Matoviča.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičTomáš Drucker
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSMER-SD