Drucker odmieta Matovičove obvinenia, podnikanie jeho manželky je na trhových princípoch

Tomáš Drucker
Bývalý minister vnútra Tomáš Drucker. Foto: SITA/Branislav Bibel

BRATISLAVA 9. apríla (WebNoviny.sk) – Tomáš Drucker odmieta vykonštruované obvinenia lídra hnutia OĽaNO Igora Matoviča. Podnikanie manželky Tomáša Druckera je postavené rýdzo na trhových princípoch a v žiadnom prípade sa nijako nedá spájať s jeho pôsobením v akejkoľvek verejnej funkcii.

Ako agentúru SITA informoval tlačový odbor ministerstva vnútra, Drucker je kedykoľvek pripravený na porovnanie dodávok spoločnosti REMPO do Slovenskej pošty počas jeho pôsobenia ako predsedu predstavenstva s plnením pred jeho nástupom čo do rozsahu a vysúťažených cien.

Spoločnosť REMPO dodáva široký sortiment tovarov desiatky rokov Slovenskej pošte ako aj mnohým iným organizáciám štátneho sektora a mnohým súkromným spoločnostiam.

Odmieta prepojenia na spoločnosť REMPO

Drucker zásadne odmieta takéto nekorektné prepojenia pôsobnosti spoločnosti REMPO s jeho osobou a s podnikaním jeho manželky. Podnikanie jeho manželky v území Špačince malo za cieľ rezidenčnú výstavbu na komerčné účely. Pozemky v Špačinciach nadobudla spoločnosť Logaro, s.r.o. koncom roka 2016 za 8,94 eura za m2 bez DPH.

V priebehu roka 2017 sa na týchto pozemkoch v celom území realizovali developerské práce – všetky stavebné povolenia na siete a rozostavanie častí sietí – dažďová, splašková kanalizácia, teleso cesty a príjazd, voda vrátane prekládky, prekládka vysokého napätia, plyn, ďalej všetky projektové dokumentácie na rodinné domy a tiež pripravené bankové financovanie.

Trhovo obvyklá cena

V procese týchto developerských prác o toto územie prejavila záujem iná developerska spoločnosť za kúpnu cenu 37 eur za m2 bez DPH. Celé územie vrátane pozemkov vlastnených spoločnosťou Logaro bolo predané na konci roka 2017.

Čo sa týka pozemkov v extraviláne mesta Trnava, tak v tomto prípade ide o ornú pôdu, ktorá je v súčasnosti poľnohospodársky užívaná, na ktorej územný plán neumožňuje žiadnu výstavbu. Tieto boli nadobudnuté za 0,85 eura za m2, čo je pre danú lokalitu a daný stav plochy cena trhovo obvyklá,“ píše sa v stanovisku.

Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič na tlačovej besede poukázal na to, že minister vnútra Tomáš Drucker pravdepodobne zobral úplatok 1 380 000 eur, keď jeho manželka kúpila pozemky v hodnote jeden a pol milióna eur za 120 tisíc eur. Matovič sa pýta, či je toto úplatok za to, že bol tak štedrý a zatajoval zmluvy s firmou REMPO, keď bol šéfom Slovenskej pošty.

Matovič poukázal na to, že Tomáš Drucker „futroval“ firmu REMPO štátnymi zákazkami za desiatky miliónov eur, a keď sa stal ministrom, jeho žena založila Logaro s.r.o. a do nej „pristáli“ pozemky v rozlohe 34 tisíc metrov štvorcových v obci Špačince a v Trnave za 120 tisíc eur. Dnes podľa Matoviča majú hodnotu jeden a pol milióna eur. Matovič sa pýta, ako sa podaril takýto podnikateľský zázrak s ľudmi, s ktorými podpisoval zmluvy ako šéf pošty.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičTomáš Drucker