Drucker upozornil na podozrivú zmluvu, Kollárovo Fun rádio spraví Tiposu reklamu za tisícky eur

Drucker, Tipos, Kollár
Tomáš Drucker a Boris Kollár.
  • aktualizované 8. augusta 13:40

Štátna lotériová spoločnosť Tipos podpísala s Fun rádiom zmluvu o reklamnej spolupráci na sumu 240-tisíc eur. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa mimoparlamentnej strany Dobrá voľba Martina Šoltésová.

Zmluva o reklamnej spolupráci garantuje, že Fun rádio dostane uvedenú sumu do konca roka, prípadne kým neodvysiela reklamné spoty v uvedenej hodnote. Vlastníkom Fun rádia je súčasný predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina).

Rádio nikdy nemalo zmluvu s Tiposom

Podľa predsedu Dobrej voľby Tomáša Druckera ide o podozrivú zmluvu, pretože Fun rádio doteraz žiadnu zmluvu s Tiposom nikdy predtým nepodpísalo. Stopercentným vlastníkom národnej lotériovej spoločnosti je ministerstvo financií, teda štát.

„Mimochodom v minulosti Tipos nikdy s Fun rádiom zmluvu o vysielaní spotov nemal. Zadarilo sa až teraz. Nepochybujem v súlade s ‚myslím srdcom‘ – ‚Boris pomáha‘ hlavne sebe,“ uviedol exminister zdravotníctva na sociálnej sieti.

Kollár sa vyjadrí v pondelok

Podľa tlačového oddelenia hnutia Sme rodina sa Boris Kollár vyjadrí k celej situácií v pondelok.

„Predseda Národnej rady SR Boris Kollár sa k danej téme komplexne vyjadrí v pondelok, nakoľko musíme osloviť súkromnú spoločnosť Fun rádio. Zatiaľ však môžeme povedať, že ide o štandardný postup v rámci reklamy, pričom sú to finančné prostriedky, ktoré sú alokované na reklamu aj v iných rádiách vzhľadom na ich podiel na mediálnom trhu,” uviedlo hnutie v reakcii pre agentúru SITA.

V pondelok 10. augusta sa plánuje obšírnejšie vyjadriť aj spoločnosť Tipos. Jej hovorca Rastislav Čépe nateraz uviedol, že oslovili na základe predchádzajúcej analýzy najpočúvanejšie celoslovenské rádiá, ktoré sú schopné im poskytnúť dostatočne veľký mediálny priestor, významné pokrytie vysielacím signálom a adekvátnu poslucháčsku základňu.

„Tipos odmieta, aby zmluvy s vysielateľmi, ktoré uzavrel a plánuje uzavrieť, boli zneužívané na ‚politikárčenie‘ bez predchádzajúcej znalosti celej veci. V zmluvách, ktoré sú zo zákona zverejnené v Centrálnom registri zmlúv, sú jasne zadefinované podmienky, ktoré vylučujú zneužitie finančných prostriedkov národnej lotériovej spoločnosti,“ dodal.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris KollárMartina ŠoltésováTomáš Drucker
Firmy a inštitúcie Dobrá voľbaFun radioMF Ministerstvo financií SRSme rodina - Boris KollárTipos