Druhý deň na Pohode: Rapper Ninja ukázal aj holý zadok

Bažant Pohoda 2015
Atmosféra druhého dňa 19. ročníka multižánrového festivalu Bažant Pohoda 2015 na letisku v Trenčíne. Trenčín, 10. júl 2015. Foto: SITA/Robert Tappert

TRENČÍN 11. júla (WEBNOVINY) – Už 19. ročník multižánrového festivalu Bažant Pohoda má za sebou druhý deň. Trenčianske letisko opäť žilo rôznymi hudobnými vystúpeniami, diskusiami, divadlom a ďalšími sprievodnými aktivitami.

Obrazom: „Pohoďáci“ sa skvele bavia

Piatkový program odštartovali na Bažant stagei Swingless Jazz Ensemble. Po nich sa ukázali aj obľúbená slovenská kapela Billy Barman či Tom Vek. Ďalšie pódiá priniesli koncerty interpretov ako Gonsofus, Fallgrapp, Medial Banana, Pins, Kate Tempest, Heymoonshaker, Saténové Ruky či Tiken Jah Fakoly.

FFS nezabudli ani na staršie hity

Bažant stage obsadila o 20:00 formácia FFS, ktorú tvoria škótska kapela Franz Ferdinand a americké súrodenecké duo Sparks. Skupina predviedla výborný koncert, počas ktorého nezabudli na staršie hity, či na piesne z ich spoločného albumu FFS (2015). Ten je zatiaľ jediným počinom zoskupenia, ktoré počas tlačovej konferencie priznalo, že novú nahrávku zatiaľ nepripravuje.

Bažant Pohoda 2015
Foto: SITA/Robert Tappert

Spevák dua Sparks Russell Mael prezradil, že jeho najobľúbenejším albumom kapely Franz Ferdinand je jej prvá, eponymná nahrávka z roku 2004. Sympatickí muzikanti sa taktiež zhodli, že sa im na Pohode veľmi páči a pozitívne sa vyjadrili aj na margo celkového programu festivalu. Líder skupiny Franz Ferdinand Alex Kapranos si zaspieval aj v Radio (active zone)_FM.

Po vystúpení FFS, ktoré bolo jasným dôkazom toho, že ich spolupráca funguje, nasledoval na Orange stagei koncert nemeckých Einstürzende Neubauten. Formácia, ktorá vznikla na začiatku 80. rokov minulého storočia, si so sebou priviezla aj množstvo netradičných hudobných nástrojov.

Niektorí interpreti z piatkového programu zmizli

Pred 23:00 sa premiestňovali davy ľudí opäť pred Bažant stage, kde sa predstavila juhoafrická formácia Die Antwoord. Tá predviedla pôsobivú šou, počas ktorej rapper Ninja ukázal roztancovanému publiku aj nahý zadok. Sporo odetým interpretom zjavne nebolo chladno, i keď teplota po západe slnka klesla na desať stupňov Celzia.

Bažant Pohoda 2015
Foto: SITA/Robert Tappert

Návštevníčky a návštevníci, ktorí mali chuť na inú hudobnú produkciu, si prišli zaskákať a zahriať sa napríklad aj na Budiš stage, kde v rovnakom čase hrali Off! z Los Angeles. Nočnú Pohodu neskôr spríjemňovali napríklad aj SĽUK či Eagles of Death Metal, ktorých vystúpenie preložili z 18:00 na 01:00. Z piatkového harmonogramu napokon zmizli speváčka Charlotte OC a skupina Pearls Negras.

V sobotňajšom programe figuruje aj islandská speváčka Björk, ktorá by mala vystúpiť na hlavnom pódiu o 20:00. Okrem nej by mali ľudí potešiť aj Puding pani Elvisovej, Korben Dallas Symphony, Repetitor, Turbowolf, Le Payaco, Young Fathers, Roni Size Reprazent, Omar Souleyman, Les Ambassadeurs a množstvo ďalších.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Billy BarmanFranz Ferdinand