Dubovcová a Nestarcová sú v šestnásťfinále na MS v Holandsku

Dubovcova nestarcova
Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová postúpili v Moskve do vyraďovacej časti. Foto: SITA/AP

APELDOORN 29. júna (WEBNOVINY) – Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová nasadené ako štrnáste uspeli aj vo svojom druhom zápase v rámci základnej K-skupiny na majstrovstvách sveta v Holandsku a v predstihu si zabezpečili postup do šestnásťfinále.

V úvode Kostaričanky odvážne vzdorovali

V pondelkovom stretnutí v Apeldoorne Slovenky zvíťazili nad tridsiatou ôsmou nasadenou kostarickou dvojicou Karen Cope Charlesová, Nathalia Alfarová za 31 minút 2:0 (17, 7) a získali istotu, že v konečnom hodnotení K-skupiny neskončia nižšie než na druhej priečke.

V úvodnom sete Kostaričanky vzdorovali favorizovaným súperkám, počas technického prerušenia viedli Slovenky 11:10. Až následne sa Dubovcová s Nestarcovou dokázali výraznejšie odpútať v skóre (15:11) a napokon získali prvý set. Druhá časť patrila Slovenkám jednoznačnejšie, viedli 7:1 aj 13:3 a zápas bez komplikácií kontrolovali až do konca.

„Hráme stále lepšie, takže dúfam, že to bude pokračovať v ďalších zápasoch,“ skonštatovala bezprostredne po stretnutí pre oficiálny web podujatia Dominika Nestarcová. S tímovou hráčkou Dubovcovou ešte odohrajú v K-skupine jeden zápas: v utorok 30. júna od 12.00 hodiny vyzvú v boji o prvú pozíciu jedenásty nasadený nemecký pár Laura Ludwigová, Kira Walkenhorstová.

Turnerovej a Tomášekovej klesli šance

Druhá slovenská dvojica na svetovom šampionáte – Tina Turnerová a Gabriela Tomášeková nasadené ako štyridsiate prvé – má v pondelok v rámci základnej H-skupiny voľno. Po dvoch prehrách bez zisku setu počas víkendu šance slovenského páru na postup do šestnásťfinále klesli.

Na Turnerovú s Tomášekovou čaká v H-skupine ešte jedno stretnutie – v utorok 30. júna si od 12.00 hodiny zmerajú sily s paraguajskou dvojicou Michelle Sharon Valientová-Amarillová, Gabriela Filippová a zabojujú o tretie miesto v skupine, ktoré by pri mimoriadne priaznivej zhode okolností mohlo pre Slovenky znamenať prienik do šestnásťfinále.

MS v plážovom volejbale v Holandsku – ženy – pondelok – výsledok:
K-skupina (Apeldoorn):

Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová (SR-14) – Karen Cope Charlesová, Nathalia Alfarová (Kostar.-38) 2:0 (17, 7) za 31 minút

Doterajšie výsledky na MS v základných skupinách so slovenskou účasťou:

H-skupina (Haag):

Liliana Fernándezová-Steinerová, Elsa Baquerizová-McMillanová (Šp.-8) – Michelle Sharon Valientová-Amarillová, Gabriela Filippová (Parag.-32) 2:0 (16, 16) za 32 minút

Louise Bawdenová, Taliqua Clancyová (Aus.-17) – Tina Turnerová, Gabriela Tomášeková (SR-41) 2:0 (11, 11) za 30 minút

Louise Bawdenová, Taliqua Clancyová (Aus.-17) – Michelle Sharon Valientová-Amarillová, Gabriela Filippová (Parag.-32) 2:1 (-17, 8, 1) za 43 minút

Liliana Fernándezová-Steinerová, Elsa Baquerizová-McMillanová (Šp.-8) – Tina Turnerová, Gabriela Tomášeková (SR-41) 2:0 (17, 15) za 37 minút

Laura Ludwigová, Kira Walkenhorstová (Nem.-11) – Karolina Baranová, Jagoda Gruszczynská (Poľ.-35) 2:0 (13, 12) za 33 minút

Laura Ludwigová, Kira Walkenhorstová (Nem.-11) – Karen Cope Charlesová, Nathalia Alfarová (Kostar.-38) 2:0 (9, 12) za 31 minút

Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová (SR-14) – Karolina Baranová, Jagoda Gruszczynská (Poľ.-35) 2:1 (14, -20, 17) za 52 minút