Dúhový pochod je podľa Sulíka dobré právo ľudí z LGBTI komunity

Sloboda a Solidarita (SaS): Desiaty kongres strany
Predseda SaS Richard Sulík. Foto: SITA/Radoslav Maťaš

BRATISLAVA 12. júla (WebNoviny.sk) – Dúhový pochod je dobré právo ľudí z LGBTI komunity. Uviedol to pre agentúru SITA predseda strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík pri príležitosti Dúhového pochodu, ktorý sa bude konať v sobotu 14. júla v Bratislave.

Ako Sulík uviedol, SaS už v minulosti navrhovala registrované partnerstvá. „Registrované partnerstvá síce máme v programe strany a ak bude možnosť, radi to presadíme, ale v prvom rade treba zvýšiť životnú úroveň ľuďom na Slovensku,“ uviedol.

Ako dodal, SaS nikdy nežiadala adopcie ani manželstvo pre homosexuálne páry. „Navrhovali sme registrované partnerstvá. Nemyslíme si, že im treba hádzať polená pod nohy,“ podotkol šéf liberálov.

Dieťa má vychovávať muž a žena

Nezaradená poslankyňa a spoluzakladateľka mimoparlamentnej strany Spolu – občianska demokracia Katarína Macháčková je veriaci človek, kresťan, ale rešpektuje inakosť ľudí. „Pretože si uvedomujem, že je to tak dané a treba im priznať určité práva,“ povedala.

„Ja osobne by som im práva na úroveň vzťahu manželstva nepriznala, ale určite by som nemala problém umožniť registrované partnerstvá alebo umožniť im prístup k nejakým informáciám, k dedeniu,“ priblížila poslankyňa.

Rovnako by podporila legislatívne zmeny, ktoré by homosexuálnym párom uľahčili spoločný život. Adopcii detí pármi rovnakého pohlavia naklonená nie je. „Považujem za prirodzené, že dieťa vychovávajú matka a otec a dieťa má mužský ako aj ženský vzor,“ dodala.

Dúhový PRIDE Bratislava

Festival Dúhový PRIDE Bratislava sa uskutoční v sobotu 14. júla 2018 od 13:00 na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave.

Organizátori občianske združenie Dúhový PRIDE Bratislava chcú povzbudiť všetkých členov LGBTI komunity, že má zmysel zostať na Slovensku a usilovať sa o lepší život s právnym uznaním ich partnerstiev, rodín a identity.

Zároveň takto upozorňujú politikov, že sú tu a ich základné práva a slobody, na rozdiel od väčšiny štátov Európskej únie, nie sú naplnené.

Dúhový PRIDE Bratislava 2018 nadväzuje na podobné sprievody vo svete, ktoré upozorňujú, že všetci ľudia sú si rovní bez ohľadu na sexuálnu orientáciu alebo rodovú identitu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Katarína MacháčkováRichard Sulík
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a Solidarita