Dukátová a Macová suverénne v semifinále C1 žien

Dukatova
Slovenská reprezentantka Jana Dukátová počas súťaže K1 žien na majstrovstvách sveta vo vodnom slalome v slovinskom Tacene. Tacen, 11. september 2010. Foto: SITA/Peter Pašuth

TACEN 12. septembra (WEBNOVINY) – Slovenské reprezentantky Jana Dukátová a Katarína Macová boli suverénne v semifinále C1 žien na majstrovstvách sveta vo vodnom slalome v slovinskom Tacene. Strieborná medailistka zo sobotňajšieho ženského kajaku Dukátová vyhrala nedeľňajšie predpoludňajšie dvadsaťčlenné semifinále, z ktorého do popoludňajšieho finále postúpila desiatka najlepších, úradujúca majsterka Európy v C1 Macová bola s odstupom takmer 11 sekúnd druhá. Z tretej priečky postúpila Austrálčanka Leanne Guineaová, ktorá zaostala za Dukátovou o priepastných 14 sekúnd. Finálový blok sa v Tacene začína o 14.30 h.

Výsledky – majstrovstvá sveta vo vodnom slalome v Tacene:

Semifinále C1 žien: 1. Jana Dukátová 129,85 (2), 2. Katarína Macová (SR) 140,81 (4), 3. Leanne Guineaová (Austr.) 143,94 (4), 4. Teng Čcchian-čchian (Čína) 144,14 (4), 5. Mallory Franklinová (V. Brit.) 144,25 (0), 6. Jessica Foxová (Austr.) 151,11 (2), 7. Michaela Grimmová (Nem.) 151,50 (8), 8. Caroline Loirová (Fr.) 157,60 (4), 9. Sindy Audetová (Kan.) 175,32 (8), 10. Hailey Thompsonová (USA) 182,73 (4)