Dunajská Streda angažovala po škandále hráčov, tréner ostáva

Trenčín - Dunajská Streda 6:0
Brankár FK DAC 1904 Dunajská Streda Tomáš Belic (tretí zľava) dostáva červenú kartu počas 5. kola Corgoň ligy v zápase medzi AS Trenčín a FK DAC 1904 Dunajská Streda. Trenčín, 11. august 2013. Foto: SITA/Tomáš Somr

DUNAJSKÁ STREDA 13. septembra (WEBNOVINY) – Mikuláš Radványi povedie aj naďalej slovenský corgoňligový tím FK DAC 1904 Dunajská Streda. „Hoci sme z posledných udalostí, ktoré sa udiali, dosť šokovaní, zostávam trénerom Dunajskej Stredy,“ uviedol v piatok podvečer pre agentúru SITA 44-ročný Radványi.

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) na základe obdržaných stanovísk predbežným opatrením zastavila pretekársku činnosť od 13. septembra 2013 štvorici jeho zverencov Michalovi Dianovi, Ivanovi Hodúrovi, Tomášovi Huberovi a Marekovi Božoňovi, ktoré sa zaplietlo do medializovanej korupčnej aféry, súvisiacej s ovplyvňovaním výsledkov futbalových zápasov.

Klub už dal k tomu stanovisko, ja sa nebudem vyjadrovať na túto tému. Títo hráči už s nami netrénovali, sú vyradení z kádra, kým sa celá vec nevyrieši,“ poznamenal M. Radványi, ktorý nebude mať k dispozícii ani ďalšie kvarteto hráčov Branislav Fodrek, Branislav Obžera, Stanislav Velický, Andrej Fišan. Týmto hráčom vraj klub dlhuje peniaze, a tak im došla trpezlivosť. „Odišli už po zápase 7. kola Corgoň ligy v Myjave,“ poznamenal v tejto súvislosti kouč FK DAC.

Tréner tímu zo Žitného ostrova zotrvá pri kormidle FK DAC, pretože vedenie klubu mu splnilo požiadavky. „Po prehre v Myjave 1:4 som povedal, že nebudem viesť mužstvo, ktoré bude v lige fackovacím panákom. Stretol som sa s viceprezidentom klubu pánom Antalom: chcel som doplniť mužstvo hráčmi do všetkých formácii okrem brankárskeho postu, na ktorom sa udomácnil Belic,“ zopakoval M. Radványi.

Tréner Dunajskej Stredy pokračoval: „Prísľub vedenia sa stal realitou, na sobotňajší ligový duel 9. kola v Košiciach môžem rátať s dvoma novými futbalistami. Prvým z nich je Brazílčan Gabriel Vitório da Silva, ide o výbušného pravého obrancu, ktorý prišiel z Vysočiny Jihlava. Druhou novou tvárou v našom klube je 23-ročný kamerunský stredopoliar Kwin. Obaja prišli na prestup a verím, že pomôžu nášmu mužstvu. Do útoku môžem rátať opäť so Szarkom i Mesanovičom, ktorí sa vystrábili zo zranení.“ Spomenutý Afričan Kwin, celým menom Noé Achille Kwin Amban, prišiel z kamerunského klubu Cotton Sport of Garoua.

Dunajskej Strede patrí po 8. kole v Corgoň lige predposledné 11. miesto, má o tri body viac ako posledná Nitra, na desiaty v poradí MFK Košice zasa dvojbodový odstup. „Na východe Slovenska odohráme v sobotu popoludní dôležitý duel. Počas reprezentačnej prestávky sme sa na Košice dva týždne pripravovali, chceme súpera prekvapiť. Samozrejme, že čerstvé medializované korupčné udalosti zanechali na chlapcoch stopy. Verím však, že na trávniku odovzdajú maximum,“ dodal Mikuláš Radványi.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mikuláš Radványi
Firmy a inštitúcie FC DAC 1904 Dunajská Streda